Порошенко підписав подання на призначення нових членів ЦВК

Також президент підписав листа про звільнення з посади членів ЦВК у зв’язку із закінченням терміну і строку їхніх повноважень

president.gov.ua

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Порошенко також підписав листа про звільнення з посади членів ЦВК у зв’язку із закінченням терміну і строку їхніх повноважень.

"Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК", – зазначив президент. Він наголосив, що питання формування нового складу Центральної виборчої комісії обговорюють вже дуже давно. За його словами, фракції активно обговорювали його, але процес підбору кандидатів затягнувся.

"Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання", – повідомив президент.

Своєю чергою Парубій зазначив, що оновлення ЦВК є "важливим і для суспільства, і для міжнародних партнерів".

"Я невідкладно дам доручення, щоб кандидатури членів ЦВК подали на спецперевірку. Нагадаю, що відповідно до законодавства, вона триватиме до 15 діб. Це той термін, який ми встигаємо до початку нової сесії", – сказав він.

Новини за темою: ВРУ розпочне роботу у лютому з економічних питань та оновлення складу ЦВК, - Парубій

Спікер парламенту також додав, що дасть доручення профільному комітету "невідкладно розглянути, щоб вже в лютому вийти на позитивне рішення оновити ЦВК". 

Нагадаємо, в 11 із 14 членів ЦВК термін повноважень давно закінчився.

У червні 2016 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради кандидатури нових членів Центральної виборчої комісії. Однак у жовтні того ж року голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вони не знаходять підтримки в парламенті.

У листопаді 2017 року у БПП анонсували, що президент має намір внести оновлений список кандидатів до складу ЦВК із 13 осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів