Полторак: Якщо буде доведена корупція в діях заступника міністра оборони, подам у відставку

На запитання про розслідування НАБУ закупівель Міноборони палива у компанії "Трейд Комодіті" і звинувачень детективів на адресу Ігоря Павловського, Полторак звернув увагу, що в основу розслідування покладено акт Держаудитслужби, пізніше оскаржений Міноборони і визнаний судом недійсним

Міністр оборони України Степан Полторак не бачить корупційної складової в діях свого заступника Ігоря Павловського, але рішення, за його словами, повинен прийняти суд. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Обозреватель".

"Я підтверджую свої слова: якщо буде доведена корупція в діях заступника міністра оборони, я подам у відставку. Звичайно, є рівень відповідальності кожного в своєму напрямку, але я несу політичну відповідальність за тих, з ким я працюю", - заявив Полторак.

На питання про розслідування НАБУ закупівель Міноборони палива у компанії "Трейд Комодіті" і звинувачень детективів на адресу Ігоря Павловського, Полторак звернув увагу, що в основу розслідування покладено акт Держаудитслужби, пізніше оскаржений Міноборони і визнаний судом недійсним. "І я хочу підкреслити, що ціна закупівель палива була найдешевшою серед усіх силових структур, в тому числі дешевша, ніж у правоохоронних органів, - додав міністр. - Якщо винен Павловський або будь-який інший офіцер, - треба притягати до відповідальності і садити в тюрму, але треба спочатку довести провину людини". При цьому Степан Полторак зауважив, що протягом усього періоду слідства Павловський жодного разу не був допитаний, як і начальник департаменту закупівель Володимир Гулевич.

Міністр оборони впевнений, що процедура закупівель - недосконала і потребує законодавчого врегулювання. "Наприклад, Міноборони купує величезну партію палива, в цьому році - це майже на 3 млрд грн. На тендер приходять постачальники, які орієнтуються на ринкові ціни. Хтось із них виграє тендери, прозоро і чесно, потім він робить замовлення партії палива у виробника (зазвичай - за кордоном); поки йде виробництво, часом змінюються ціни, і тендер зривається. Трейдеру простіше заплатити штраф, ніж нести значно більших збитків, - додав Степан Полторак, коментуючи причини частих зривів торгів із закупівель палива для МО. - У разі помітного зростання вартості палива цей підприємець не може продавати нам паливо, тому що залишиться в збитках. Така ситуація не тільки по угоді, за яку переслідують Павловського, але і по більшості закупівель. Тоді Міноборони дійсно скористалося існуючим механізмом перегляду ціни. І отримало кримінальну справу". При цьому Степан Полторак зауважив, що військовим під час війни надзвичайно важливо мати запаси, "тому варто міняти законодавчу базу".

Нагадаємо, в жовтні 2017 НАБУ звинуватило посадових осіб Міноборони в розтраті майже 150 млн грн при закупівлі палива для потреб армії. Йдеться про угоду між Міноборони і компанією "Трейд Комодіті", яка перемогла на торгах із закупівлі палива, давши найнижчу на той момент ціну.

В результаті таких дій НАБУ подальші закупівлі палива взагалі були зірвані і призначені нові торги, що в свою чергу призвело до придбання палива за значно вищими цінами. Збиток Міноборони від втручання НАБУ в поставку палива оцінюється в 362 мільйонів гривень.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів