Польща скасувала візит міністра освіти Ізраїлю

Беннет назвав це "великою честю"

Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннетт Радио Свобода

У понеділок, 5 лютого, уряд Польщі повідомив міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннета про те, що його візит до Варшави скасовано. Про це повідомляє NEWSru.co.il.

"Цей крок став відповіддю на заяву Беннета про причетність поляків до катастрофи європейського єврейства", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що під час візиту до Польщі Беннет планував виступити перед студентами, зустрітися з заступником голови уряду і міністром з питань науки та вищої освіти.

"Кров польських євреїв плаче із землі, і жоден закон не змусить її замовкнути. Уряд Польщі скасував мій візит, тому що я згадав про злочини його народу. Для мене це велика честь", – прокоментував Беннетт, передає "Радіо Свобода".

Міністр наголосив, що чимало поляків переслідували євреїв і заявляли про них німцям.

Раніше МЗС Ізраїлю скасувало візит голови Ради національної безпеки Польщі, який було призначено на 4 лютого.

Нагадаємо, відносини між країнами загострилися через новий польський закон про інститут національної пам'яті.

Він передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччині, військових злочинах або злочинах проти людяності. Закон забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Ізраїль висловив обурення новим законом, оскільки вважає його спробою відбілити роль деяких поляків у масових вбивствах.

Також, у зв'язку з цим у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким, польський закон про інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Зазначимо, що поправки польського законопроекту також передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС України висловило стурбованість через прийняття цього документа.

Світова спільнота піддала його критиці як такий, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців". 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів