Половина парафій Московського патріархату приєднається до Єдиної Української церкви - УПЦ КП

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря вважає, що впродовж кількох років до Української церкви перейдуть дві третини з 12 тисяч парафій УПЦ МП

Адміністрація Президента України

Після отримання Українською православною церквою томосу про автокефалію до неї приєднається майже половина парафій УПЦ Московського патріархату. Про це в ефірі "Громадського телебачення" заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій Зоря.

Священнослужитель зазначив, що зараз Московський патріархат в Україні має 12 тисяч парафій і, половина з них приєднається до єдиної помісної церкви.

"Потім, в перспективі кількох наступних років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква, там немає Московського патріархату, бо це є аномалія з канонічної точки зору, так само, з часом, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, остаточно буде врегульоване це питання. Можливо залишиться один храм у Києві, який буде представництвом Московського патріарха при патріархові Київському", - сказав прес-секретар УПЦ КП.

Новини за темою: В очікуванні Томосу: Короткий словник церковних термінів, які допоможуть вам "бути в темі"

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України й офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинополь. Синод зняв анафему очільника УПЦ КП Філарета та предстоятеля Українській автокефальної православної церкви Макарія. Патріарх Філарет заявив, найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор, щоб створити єдину Українську помісну церкву.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів