Поліцейських потрібно готувати не два місяці, а бодай рік, - нардеп

На думку нардепа, поліцейські психологічно не готові до несення служби

112.ua

Поліцейські в Україні готуються неправильно: їх потрібно готувати не два місяці, а бодай рік. Таку думку в програмі "Вечірній прайм" на телеканалі "112 Україна" висловив народний депутат Віталій Купрій.

"На цьому мітингу (за відставку глави МВС Авакова та глави Нацполіції Деканоідзе, - ред.) я був одним з учасників. Я також виступав. Я переконаний, що кров поліцейських у Дніпрі, які загинули, однозначно на руках Хатії Деканоідзе. Вона не прислухалася до нашого комітету. Місяців сім ми їй казали, що неправильно готуються поліцейські, що двох місяців недостатньо, вони психологічно не готові. Вона кричала на нас, що правоохоронний комітет ВР хоче втопити реформу і не хоче добра Україні. Це абсолютний абсурд. Тому я також приєднуюсь до вимог, що вона наразі перебуває не на своєму місті", - зазначив він.

При цьому Купрій зауважив, що у комітету були пропозиції, зокрема від керівників, які вели навчальні програми для колишньої міліції. "Це наукові співробітники. Вони казали, що мінімум від 6 місяців до одного року потрібно готувати поліцейських, не можна цього за два місяці зробити", - додав він.

За словами Купрія, особливо психологічно не готовими до несення служби виявляються жінки.

Окрім цього, на думку Купрія, розширення прав поліцейського за принципом "презумпції правоти поліцейського" є невиправданим.

Як повідомлялося, вчора, 6 жовтня, біля будівлі МВС представники "ОУН", "Свободи" і "Правого сектора" вимагали відставки глави МВС Арсена Авакова та голови Національної поліції Хатії Деканоідзе, а також не вводити презумпцію правоти поліцейського.

Міністерство внутрішніх справ готується внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейського за принципом "презумпції правоти поліцейського". Зазначалося, що дані законодавчі зміни буде спрямовано на надання поліцейському більше прав при взаємодії з людьми, які повинні будуть підкорятися, маючи право надалі оскаржити дії правоохоронця.

Нагадаємо, 25 вересня в Дніпрі двоє патрульних зупинили чоловіка за порушення ПДР. Зловмисник відкрив стрілянину по патрульних. Унаслідок цього поліцейський загинув на місці, його напарниця померла на операційному столі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів