У "справі Мартиненка" НАБУ повторно затримало Журила біля дверей САП, - адвокат

За словами Черезова, НАБУ на допиті звинувачувало Журило в тому, що він нібито таємно намагався укласти з САП "угоду зі слідством"

Прагнучи забезпечити ефектну "телекартинку", НАБУ по команді директора бюро Артема Ситника початок по другому колу хапати людей у так званій справі Східного Гзк. Про це написав на своїй сторінці в Фейсбук адвокат Ігор Черезов, коментуючи затримання детективами Національного антикорупційного бюро України в четвер окрім екс-нардепа Миколи Мартиненка, колишнього в. о. голови правління "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" Руслана Журило.

"Спочатку НАБУ радісно затримує Миколи Мартиненка, який про своє фигурировании у справі щодо "Східного Гзк" вперше почув вчора. Проте однієї людини для телекартинки виявилося замало. Так і Мартиненко нікуди не тікав і не дав НАБУ можливості продемонструвати всю міць спецназу в тактичних шкарпетках. Тому НАБУ по команді директора бюро Ситника почало хапати інших людей, причому по другому колу (буде, напевно, і по третьому). Мета - прив'язати їх до "справи Східного Гзк". Вчора ввечері НАБУ затримало в. о. голови правління "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" Руслана Журило. Причому прямо на порозі САП", - пише адвокат.

Більш того, за словами Черезова, НАБУ на допиті звинувачувало Журило в тому, що він нібито таємно намагався укласти з САП "угоду зі слідством" у "справі ОГХК", де він є підозрюваним.

"Тобто, це справа, на думку НАБУ, могло остаточно впасти, тому треба було швидко "навісити" на Журило щось нове. НАБУ обозвало Руслана Журило організатором "схем по східному гзк" і вчора ввечері... спокійно відпустила його додому", - іронізує захисник.

На його думку, "немає жодних економічних або юридичних підстав говорити про які-небудь збитки для держави. Є всі підстави говорити про використання НАБУ в особистих цілях".

"Якщо б НАБУ дійсно діяло в інтересах України, то зробив би все можливе для укладення Журило угоди зі слідством і поповнення держбюджету, адже угода передбачає обов'язкову компенсацію. А так в НАБУ просто злякалися, що САП пропіаритися на угоду зі слідством і вирішили терміново затримати Миколу Мартиненка", - зазначає адвокат.

Раніше Ігор data-saferedirecturl="https://www.google.com/url?hl=ru&q=https://www.facebook.com/photo.php?fbid%3D1638581049503842%26set%3Da.535439953151296.130812.100000558887109%26type%3D3%26theater&source=gmail&ust=1492859963986000&usg=AFQjCNHUz6iEoikYXNIi6vjt2iwo5u_NWQ">Черезов стверджував, що ще в три години ночі 21 квітня НАБУ не підготувало ніяких документів по справі Миколи Мартиненка.

21 квітня Солом'янський райсуд Києва обере запобіжний захід Миколі Мартиненку. Як і прогнозувала його захист, справу буде розглядати суддя Олександр Бобровник, якого вона називає підконтрольним НАБУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...