Регламентний комітет відклав публікацію свого рішення по Вілкулу, - ЗМІ

Опозиціонер довів, що влада сфальсифікувала звинувачення проти нього

Під час розгляду регламентним комітетом ВР повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з'ясувалося, що свідки давали свідчення проти Вілкула під тиском. 70-річного чоловіка Вадима Кобиляцького без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року в камеру без отоплення і вимагала дати неправдиві свідчення проти Вілкула. Але навіть в цих умовах Кобиляцький не погодився оговорити нардепа. Кобиляцький підписав компроміс, що йому нібито дзвонили з приймальні облдержадміністрації. Про це Кобиляцький заявив прямо під час засідання регламентного комітету, повідомляють "Подробности".

Адвокат Олексій Баганець звинуватив Генеральну прокуратуру у штучному створенні доказів і фальсифікації матеріалів досудового розслідування для притягнення завідомо невинної особи – народного депутата Олександра Вілкула – до кримінальної відповідальності.

Зокрема, Олексій Баганець заявив, що показання свідка Кобиляцького, на яких базується обвинувачення, "були отримані шляхом застосування недозволених методів ведення слідства і порушення його конституційних прав на свободу та особисту недоторканність".

Також на комітеті Вілкул пред'явив докази – рішення Нікопольського суду, у відповідність з яким велося незаконне прослуховування мобільного телефону Вілкула, незважаючи на те, що він є народним депутатом і у нього депутатська недоторканність.

Крім того, Вілкул пред'явив членам комітету офіційний документ – рішення Верховної Ради 1999 року про виділення Орджонікідзевському ГЗК землі державної власності в оренду. Нагадаємо, що прокуратура пред'явила фальсифіковані звинувачення Вілкулу про те, що він нібито в 2011 році незаконно передав цю землю в оренду. Таким чином, виявилося, що за більше ніж за 10 років до того, як Вілкул став губернатором Дніпропетровської області, рішення про виділення землі в оренду було прийнято парламентом.

Більш того, в 2016 році Міністерство юстиції підтвердило правильність оренди ГЗК землі, яка продовжує залишатися у державній власності.

При розгляді матеріалів ГПУ Вілкул надав підтвердження, що звинувачення силовиків ґрунтуються на законах, які припинили свою дію ще в 2001 році.

На підставі нововиявлених фактів регламентний комітет на 2 дні відклав публікацію свого рішення до отримання офіційних роз'яснень від Генеральної прокуратури.

"Навіть спочатку негативно налаштованим проти мене членам комітету від інших політичних партій стало ясно, що справу на 100% сфальсифіковано. Немає не те, що складу, немає події злочину. Всі ці звинувачення - це спроба влади руками генпрокуратури, як інструменту, усунути політичного опонента, який не хоче домовлятися і танцювати під їх дудку на виборах", - підкреслив Вілкул.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів