Після Вілкула ГПУ може прийти за депутатом з будь-якої фракції, - експерт

Він додав, що владу не цікавить, щоб звинувачення були правдою

Політичний експерт Микола Спірідонов розкритикував на своїй сторінці у Facebook сьогоднішнє засідання Регламентного комітету Ради, на якому розглядали повторне подання генпрокурора на зняття недоторканності з опозиціонера Олександра Вілкула.

"Фактично з фальсифікованих звинувачень проти Вілкула стартувала президентська кампанія в Україні. Рейтинги показують, що влада не може чесно виграти наступні вибори. Єдиний шанс – розчистити поле і прибрати або посадити тих, хто може розраховувати на перемогу і не хоче домовлятися із владою", - написав він.

"Засідання показало, що влада перетворює прокуратуру на інструмент тиску на конкурентів. Уже навіть не соромляться тиснути на політиків такого рівня, як Вілкул. Показання свідків зроблено під копірку! Це навіть не смішно, коли заявляють про "голоси", які сім років тому ніби телефонували з приймальні губернатора. З доказовою базою реально проблема: закони, на які посилається прокуратура, звинувачуючи Вілкула, взагалі втратили силу в 2001 році", - сказав експерт.

Він додав, що владу не цікавить, щоб звинувачення були правдою.

"Нинішній прокурор уже вдесяте або водинадцяте приносить якісь матеріали в Регламентний комітет. З частини депутатів зняли недоторканність, але жодного рішення суду так і не було. Просто завдання інше - зняття недоторканності розв'язує руки для нескінченних обшуків у нардепів, тиску на рідних, постійних допитів, вимотування сил", - сказав Спірідонов.

"Те, що відбувається, — поганий сигнал для представників усіх фракцій. Депутати розуміють, що такі самі фальшивки готуються, якщо вже не лежать десь під сукном, на їхніх лідерів фракцій і на них самих. І, якщо вони мовчазно погодяться з тим, що влада робить з Вілкулом, завтра можуть прийти за Тимошенко, Гриценком, Тарутою, Садовим, та за будь-яким депутатом, у тому числі з коаліції", - підкреслив експерт.

Спірідонов додав, що навіть у цій ситуації є хороший сигнал. 70-річний Вадим Кобиляцький, який раніше свідчив проти Вілкула, зробив відкриту заяву, що змушений був підписати свідчення, нібито надиктовані прокуратурою, тому що його, за його словами, без суду помістили торік у грудні до холодної камери.

"Людина хотіла вижити. Але терпіти знущань вона не хоче. У минулому полковник юстиції, він зробив сміливий вчинок, заявивши, що влада перетворює силовиків на злочинців. І це очевидно не останній такий приклад. Чашу терпіння вже переповнено, а до виборів, які можуть багато змінити, тільки шість місяців", - підкреслив Спірідонов.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів