Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, архівне фото
Фото з відкритих джерел

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив в інтерв'ю РБК, що ціна, яку потрібно заплатити росіянам за Крим, посильна і її не слід перебільшувати.

Новини за темою: Російський посол зустрічався з людьми з оточення Трампа, - Пєсков

Поведінка низки країн Європи та США, які ввели санкції після анексії, на думку Пєскова, стало джерелом багатьох труднощів в економіці Росії.

"Це ті труднощі, це та ціна, напевно, яку ми всі дійсно повинні заплатити за... Це не перемога, розумієте, те, що сталося з Кримом. Це той самий історичний поворот, це, швидше за все, порятунок цілого народу. Возз'єднання народу зі своєю країною. І за це ми платимо ціну. Велика ця ціна? Скажу так, вона дуже посильна для Російської Федерації. Варто перебільшувати, алармістськи перебільшувати розмір цієї ціни?" – поставив риторичне питання прес-секретар і відповів, що, з його точки зору, це був би абсурд.

Новини за темою: США запевняли, що ситуація в Криму вирішиться дипломатичним шляхом, ніякої окупації не буде, - Джемілєв

Пєсков знайшов низку позитивних моментів в наявності санкцій, зокрема, імпортозаміщення і зростання сільського господарства РФ.

"Пішов процес, який ми не могли зрушити в часи жирування на нафтових грошах", – підкреслив Пєсков.

Нагадаємо, 16 березня була третя річниця так званого "референдуму" у Криму. З цієї нагоди Держдеп США запевнив, що санкції США проти Росії будуть діяти до тих пір, поки не припиниться окупація Криму.

Нагадаємо, 13 березня Європейський Союз продовжив санкції проти причетних до порушення територіальної цілісності України.

Санкції проти причетних до порушення територіальної цілісності України 150 фізосіб і 37 юросіб продовжені до 15 вересня 2017 року. Ці заходи включають заморожування активів і заборону на поїздки. Після перегляду списку осіб та організацій, на які поширюються ці обмежувальні заходи, Рада виключила з нього двох померлих.

Раніше прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік повідомив, що санкции Європейського Союзу можуть бути зняті тільки у разі відновлення територіальної цілісності України.