Підсумки роботи Верховної Ради в 2017 році

Восени депутати проголосували за найбільш резонансні зміни, які назвали реформами, а ось весна видалася не дуже продуктивною

Підсумки роботи Верховної Ради в 2017 році
Верховная Рада

Восени депутати проголосували за найбільш резонансні зміни, які назвали реформами, а ось весна видалася не дуже продуктивною

Верховна Рада україни протягом 2017 року ухвалила чотири реформи, які багато чого змінюють у житті Українців. Є й інші резонансні рішення - про захист тварин від жорстокого поводження і про покарання за неправильне паркування авто.

Деяких тем депутати торкнулися, але так і не поставили в них крапку. Наприклад, дали старт зняттю депутатської недоторканності, хоча остаточних результатів варто чекати довго. У першому читанні підтримали законопроект про реінтеграцію Донбасу. У першому читанні підтримали проект Виборчого кодексу України. Як буде розвиватися розгляд усіх цих документів, покаже вже наступний рік.

Президентський законопроект про Антикорупційний суд нарешті зареєстровано в парламенті. Але це, швидше, не підсумок 2017 року, а надія 2018-го.

На розгляд деяких питань у депутатів зовсім не було часу. В першу чергу йдеться про кадрові питання, які даються нардепам так непросто: склад Центрвиборчкому, рахункової палати, голова Нацбанку, аудитор НАБУ. Вдалося тільки призначити членів комісії з відбору до НКРЕКП.

Освітня реформа і міждержавний мовний скандал

З 1 вересня 2018 року першокласників чекає 12-річка з навчанням українською державною мовою. Після середньої школи атестацію зможуть здіснювати у формі Зовнішнього тестування (простий шлях до училища після 9-го класу буде вже в минулому).

Зарплати педагогів від 11 тис. грн уже з початку 2018 року (як мінімум три мінімальні зарплати).

Новини за темою

Мова викладання спричинила лавину обурення за кордоном. Закон передбачає, що всі випускники шкіл володіють державною мовою, у тому числі представники національних меншин та корінних народів. Якщо раніше в Україні були школи з вивченням предметів мовою нацменшин, тепер документ дозволяє створювати такі класи в україномовних школах.

Угорщина заявила про те, що припиняє підтримувати Україну на міжнародній арені та вимагає перегляду Асоціації ЄС з Україною. У Румунії висловили стурбованість і підтримали позицію Угорщини.

Facebook Костянтина Іщейкіна

Пенсійна реформа: Підвищення соцвиплат і необхідного стажу

Сьогоднішнім пенсіонерам з жовтня 2017 року підвищили соцвиплати: комусь на 200 грн, іншим - на тисячу і більше. Водночас підвищується необхідний страховий стаж. Уже в 2018 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно 25 років стажу, в 63 роки - від 15 до 25 років, у 65 років - як мінімум 15 років. Йдеться про періоди роботи з офіційним оформленням, коли людина сплачувала внески до Пенсійного фонду. Необхідний стаж буде підвищуватися до 35 років у 2028 році.

Є можливість офіційно "докупити" до двох років стажу. Перший обійдеться приблизно в 19,7 тис. грн, другий - у 14,7 тис. грн, тобто понад 34 тис. грн за обидва.

Новини за темою

До страхового стажу включено періоди приватного підприємництва за спрощеною системою, декрети і військову службу.

А вже найближчим часом обіцяють ухвалити законопроект про підвищення пенсій військовослужбовцям, а також створити концепцію накопичувальної пенсійної системи.

Судова реформа: Розслідування справи за 6-18 місяців тп електронне судочинство

Зміни до Господарського, Цивільного процесуального, Кодексу адміністративного судочинства та інших законів у межах судової реформи внесли одним махом 3 жовтня - "за" проголосували 234 депутати.

У грудні, коли почав діяти новий Верховний суд, набули чинності і норми процесуальних кодексів, які регламентують його роботу. Цей суд став єдиною касаційною інстанцією в Україні.

Новини за темою

У березні набудуть чинності норми про строки досудового розслідування (саме про них була скандальна "поправка Лозового"): відлік часу розпочнеться з моменту внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а не моменту повідомлення про підозру, як було раніше. У разі кримінального проступку потрібно вкластися в 6 місяців, злочину середньої тяжкості - рік, тяжкого або особливо тяжкого злочину - півтора року.

"Поправка Лозового" передбачала терміни від 2 місяців до півроку, норму корегували з голосу у формулюванні "поправки комітету" - і в результаті отримали таке. Однак ця норма і те, як її схвалили, - не єдиний скандал довкола законопроекту (що не дивно, адже там 800 сторінок!). Ще один стосується поправки, яка... зникла. Йдеться про те, яке відомство має завершити справи проти корупціонерів часів президента-втікача Януковича - ГПУ або НАБУ.

Запустити електронне судочинство планують у 2019 році. Тобто електронний майданчик для цього рекомендували створити до кінця 2018-го, а всі норми процесуальних кодексів про електронну систему судочинства почнуть діяти через 3 місяці після офіційного повідомлення про те, що майданчик готовий.

Facebook Олег Федонюк

Медреформа: Телемедицина в селі та підвищення зарплат медикам у місті

Медична реформа в місті передбачає виділення 5% ВВП на обслуговування людей, хоча допускає наявність і платних послуг, але не більше 20% від усіх і тільки до завершення 2024 року. Мінімальну зарплату лікаря буде прив'язано до середньої в країні за минулий рік, вона становитиме як мінімум 250% суми. У 2017-му середня з/п - 7360 грн, а отже, виплати лікарям у наступному повинні скласти від 18 400 грн. Депутати все ж підтримали рішення доручити центральному органу виконавчої влади розпоряджатися грошима на медицину, однак не збираються створювати новий. Також обговорювалося щодо можливості передати такі функції одному з діючих міністерств.

Новини за темою

Селам обіцяють медпункти з можливістю здати аналізи та отримати ліки. Медикам, які готові поїхати до глибинки, - службове житло та авто, високу зарплату. І телемедицина: законопроект передбачає хороший інтернет у селах; захищений електронний майданчик для збору і зберігання даних про пацієнтів; можливість лікарів бути на зв’язку і консультуватися в режимі онлайн.

Facebook Олег Федонюк

Україномовні квоти на телебаченні

З жовтня поточного року мовлення на загальнодержавних телеканалах має бути українською мовою 75% часу, на місцевих телеканалах - 60%.

Канали корінних народів можуть віщати 75% часу "мовами корінних народів України", але хоча б 30% ефірного часу має бути державною мовою, в тому числі інформаційно-аналітичні та розважальні передачі.

Передачі в ефірі телеканалу вважаються українськими, якщо ведучі говорили державною мовою, тож гості можуть говорити будь-якою мовою, але субтитри в цьому випадку є обов'язковими.

Фільми та передачі, що з’явилися до 1 серпня 1991 року, не перекладаються, але транслюються із субтитрами. Але якщо фільм часів СРСР створено не російською мовою, він дублюється або перекладається українською.

Покарання за жорстоке поводження із тваринами

З початку серпня 2017 року знущання над твариною, побої, тримання тварин у поганих умовах - привід для штрафу від 3400 до 5100 грн, і якщо це знущання не спричинили каліцтво. Якщо жорстоко поводилися з кількома тваринами, штраф може скласти до 8500 грн або спричинити адмінарешт до 15 діб.

Крім того, запровадили кримінальну відповідальність за шкуродерство і публічні заклики до нього. Покарання - арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Найсуворіша санкція - 5-8 років в'язниці - чекає на тих, хто особливо жорстоко поводився із твариною, або з кількома, або в присутності неповнолітнього, або повторно.

Скасування "закону Савченко"

Верховна Рада скасувала так званий "закон Савченко". З кінця червня 2017 року перебування в СІЗО зараховують основний термін, як колись, - "день за день", а не "день за два".

Пільги для поранених на Майдані такі самі, як учасникам бойових дій

Поранені на Майдані під час Революції гідності отримають пільги і соціальні гарантії такі самі, як в учасників бойових дій. Таким людям видадуть посвідчення "Постраждалий учасник Революції гідності". На сім'ї тих, кому посмертно присвоїли звання Героя України, поширили дію закону україни "Про статус ветеранів війни".

Норми закону не стосуються міліціонерів, спецназівців, військовослужбовців внутрішніх військ і представників ЗСУ, яких було поранено в ході Революції гідності.

Документ набуде чинності 24 лютого 2018 року.

Президент знову призначає голів ОДА

З 15 листопада президент України Петро Порошенко знову призначає голів районних і обласних державних адміністрацій за поданням Кабміну, а також звільняє людей зі згаданих посад. Більше жодних конкурсів.

Відеозйомка порушень при паркуванні та евакуація авто, яке залишили на трамвайних коліях

Депутати ухвалили законопроект про відеозйомку порушень під час зупинки, стоянки та паркування машин. Штрафувати будуть інспектори і представники місцевого самоврядування. Штрафи в 20 разів більше, ніж вартість паркування в цьому місці.

Якщо авто залишили на пішохідному переході або дуже близько до нього, трамвайних коліях, занадто близько до автобусної зупинки, то машину можуть евакуювати.

Закон ще не підписано, він набуде чинності через півроку після публікації в "Голосі України".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>