112.ua

Позов України проти Росії у Міжнародному суді ООН розглядатиме 15 суддів, серед яких є представник Російської Федерації. На думку екс-міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, наполягати на відводі цього судді недоцільно. Про це він повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"За визначенням і згідно з тими статутами (від статуту ООН до Міжнародного суду), суддя має бути абсолютно незалежним і не прив’язаним до своєї держави. Він представляє так звану систему судочинства… Відтак, при всій відмінності у підходах до розгляду тих чи інших справ весь склад суддівського корпусу там має базуватися на міжнародному праві так, як воно погоджено у відповідних міжнародних документах, міжнародно-правових. Відводу тут ми не побачимо. Наполягати на цьому було б не на користь, оскільки б не дало результату", - зазначив він.

При цьому Грищенко додав, що вперше "ми маємо повноцінну судову справу, а не окремі епізоди".

Як повідомлялося, сьогодні, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом України щодо порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання, які відбудуться з 6 по 9 березня, почалися із заслуховування української сторони. 7 і 9 березня буде заслухано російську сторону, 8 березня слово буде надано Україні.

Нагадаємо, 16 січня МЗС України подав позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.