Петиція: Порошенка просять прискорити націоналізацію "АТБ"

У документі наводяться факти взаємодії мережі "АТБ" та представників режиму Віктора Януковича

На сайті президента України зареєстрована петиція, у якій автори просять прискорити розгляд парламентом законопроекту №2689 від 21.04.2015 року "Про націоналізацію майна торгової мережі "АТБ" зважаючи на підозри у фінансуванні мережею терористів на окремих територіях Донбасу. Автор петиції просить главу держави визначити документ як невідкладний для розгляду в сесійній залі Верховної Ради, пише "РБК-Україна".

Автор клопотання посилається на інформацію про продовження роботи "АТБ" на окупованих територіях. "Законодавство України визнає злочином не тільки створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією, але і сам факт участі в ній, а також організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації... Незважаючи на російську окупацію АР Крим і військову агресію Російської Федерації на сході України, мережа супермаркетів "АТБ" безперешкодно працює на окупованих територіях та продовжує отримувати прибуток, і, фактично, є небезпека сприяння діяльності терористичних організацій", - сказано в петиції.

У документі також наводяться факти взаємодії мережі "АТБ" та представників режиму Віктора Януковича. "З 2010 року мережа "АТБ" збільшилася в 2,5 рази. За інформацією народних депутатів України, яка розміщена на сайті Верховної Ради, співвласником мережі супермаркетів "АТБ" через офшорні компанії є відомий російський олігарх Костянтин Малофєєв, засновник інвестиційного фонду Marshall Capital Partners, який, за публікаціями в ЗМІ, здійснює масштабну фінансову підтримку терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР". Цей факт пояснює, чому, незважаючи на російську окупацію АР Крим і військову агресію на сході України, мережа "АТБ" безперешкодно працює на окупованих територіях та продовжує отримувати прибуток", - наголошується в петиції.

Автор також додає, що суспільна необхідність націоналізації майна торгової мережі "АТБ" зумовлена небезпекою фінансування тероризму, і насамперед самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік".

"За підрахунками, щодня в мережі "АТБ" роблять покупки понад 2 млн українських громадян, а її тільки офіційний товарообіг у 2014 склав близько 40 млрд грн. Тільки в цьому році "АТБ" відкрила більше 4-х десятків нових магазинів. Націоналізація великої роздрібної мережі, що включає в себе більше 700 магазинів по всій Україні, дозволить створити на базі державного сектора економіки загальнонаціональну мережу соціальних магазинів з доступними для населення цінами", - вважає автор документа.

Вирішення проблеми, вважає автор документа, вже запропоновано в законопроекті №2689. "Прошу звернутися до Верховної Ради України щодо визначення як невідкладний розгляд цього законопроекту", - йдеться в тексті петиції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів