Петренко ініціює створення фонду, який компенсуватиме заборгованості по зарплатах збанкрутілих підприємств

Якщо ініціативу підтримають в парламенті – фонд може бути створений до кінця цього року

Фото з відкритих джерел

Міністр юстиції України Павло Петренко ініціює створення фонду, який компенсуватиме заборгованості по зарплатам збанкрутілих підприємств. Про це він сказав в ефірі "112 Україна".

"Ми розробили ініціативу, зараз вона буде обговорюватися з представниками профспілок і роботодавців, створення спеціального фонду, який буде компенсовувати заборгованість по зарплатам працівникам одразу, коли підприємство фактично порушує справу про банкрутство", - сказав він.

Міністр підкреслює, що зараз в Україні багато працівників, які залишилися з документами по заборгованості по зарплаті, але акціонери не можуть виплатити їм зарплати, так як підприємства були ліквідовані.

"Є низка підприємств, які вже фактично знищені їхніми власниками або колишні державні підприємства, які пройшли приватизацію і через процедуру банкротства були ліквідовані, фактично люди залишилися з документами по заборгованості по зарплаті, але з колишніх акціонерів вже нічого не візьмеш. Це велика проблема. Певна частина тих рішень судів стосується саме таких підприємств. Насправді простого рішення цієї проблеми немає", - розповів Петренко.

Новини за темою: В Україні за рік середня зарплата збільшилася на 35,5%

За його словами, фонд буде формуватися за рахунок внесків роботодавців.

"Тобто всі роботодавці, які є в країні, умовно кажучи, 0,2% від внесків з фонду заробітної плати будуть направляти до цього фонду. Він буде виконувати функції страхового фонду за принципом Фонду гарантування вкладів", - підкреслив міністр.

Новини за темою: Найвищі зарплати в 2017 році були в Києві, - Держслужба зайнятості

Петренко зазначив, що тепер, зі створенням такого фонду, людям не прийдеться чекати декілька років для того, щоб отримати свою зарплатню.

"Людина, яка має борг по зарплаті від певного підприємства, а це підприємство потрапило у складне фінансове положення, вона не чекає місяць-два, рік чи 5 років, поки це підприємство буде ліквідовано, вона подає відповідну заяву, фонд виплачує їй суму боргу, умовно кажучи, в рамках річної заробітної плати, 20 тис. грн, щоб був якийсь баланс, а потім цей фонд стягує з підприємства, яке в процедурі банкрутства", - зазначив Петренко

Нагадаємо, станом на 1 лютого 2018 року розмір невиплачених зарплат збільшився на 7% в порівнянні з 1 січня 2018 року до 2 535,332 млн гривень.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів