Перешкодою для розвитку відносин з США стало посольство України у Вашингтоні, - дипломат

Теліженко зазначає, що необхідність заміни посла очевидна, особливо після деяких публікацій в американських ЗМІ

З відкритих джерел

Перешкодою для розвитку відносин з США стало посольство України у Вашингтоні, вважає колишній співробітник диппредставництва України у Вашингтоні Андрій Теліженко. Свою думку він висловив в інтерв'ю виданню "Страна".

Теліженко зазначив деяку втому від України у Вашингтоні, а також зміщення фокусу уваги Вашингтона, оскільки українські політики "привозять з собою ті ж скарги і образи".

"Наше посольство там (в США, - ред.) сьогодні стало перешкодою для розвитку відносин України і США. Згадаймо, що раніше не було ніякої необхідності в найом якихось лобістських компаній, як та ж BGR, для підтримки діалогу з Білим домом", - нагадує він політичний діалог часів президентства Барака Обами.

При цьому Теліженко зазначає, що необхідність заміни посла очевидна, особливо після деяких публікацій в американських ЗМІ: "Не хочеться думати, що справа лише в особистій лояльності і багаторічному знайомство з Валерієм Чалим. Особисті інтереси в таких питаннях ніяк не можуть ставитися вище державних. І це дивує дуже багатьох у Вашингтоні. Адже з їхнього боку були досить прозорі натяки. Та ж стаття в Politico в січні минулого року".

Теліженко нагадує, що додатково про це говорив і особисто Трамп, і прес-секретар Білого дому - про необхідність розслідування втручання українського посольства в президентські вибори.

"Сигнал був ясний: поміняйте посла, і все буде добре", - вважає дипломат.

Необхідність заміни посла Теліженко пояснює тим, що "усім у Вашингтоні відомо, як він особисто грав на стороні Хілларі Клінтон". Після цього, вважає дипломат, президент України не може провести повноцінну зустріч в Білому домі, а торішня не відповідала дипломатичного протоколу офіційного візиту: "Порошенко зустрівся з Трампом просто посеред наради з української тематики, яка проводилася тодішнім радником з національної безпеки Гербертом МакМаом. І після цього наш президент вийшов і давав, як ми всі пам'ятаємо, брифінг за парканом Білого Дому. Так, була фотографія, була розмова, але це не було повноцінною зустріччю такого рівня. Американці самим цим фактом просто показали своє "добре" ставлення до України".

Нагадаємо, Порошенко зустрівся з Трампом у Вашингтоні в червні минулого року. Після цього президенти не зустрічалися особисто.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів