ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни в Україні

Перед дебатами та голосуванням в ПАРЄ заслухали доповідь про гуманітарну ситуацію на Донбасі та в Криму

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни в Україні Facebook Ирина Геращенко

Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 23 січня, підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

У резолюції вперше згадується проголосований Верховною Радою закон про інтеграцію і зазначається, що Донбас є окупованою територією, а Росія – агресором. Цю поправку, яку підтримали в ПАРЄ, внесла українська делегація.

Також у схваленій резолюції йдеться про негайне звільнення заручників.

Росію закликали дотриматися всіх попередніх резолюцій, які стосуються Донбасу та Криму, а також припинити фнансову та військову підтримку "незаконних збройних груп у Донецькій та Луганській областях".

Новини за темою: ПАРЄ: У 2017 році Росія не сплатила в Асамблею понад 22 млн євро

Крім цього, РФ закликають поважати права кримських татар і пустити міжнародних спостерігачів до Криму.

У той же час в резолюції є конкретні рекомендації Києву щодо проблеми переселенців. Документ закликає українську владу забезпечити право ВПЛ на участь у виборах, спростити процедуру отримання соціальних і пенсійних виплат, запустити спеціальні житлові програми для переселенців і гарантувати їм доступ до дитячих садків, шкіл та вишів.

Депутати ПАРЄ також закликали сторони конфлікту невідкладно приступити до позначення всіх замінованих територій з подальшим їх розмінуванням.

Також в асамблеї запропонували створити з "представників України, Росії, Міжнародного комітету Червоного Хреста і незаконних збройних формувань з Донецьких і Луганських областей" робочу групу, яка б зайнялася проблемами людей, зниклих безвісти".

Автором доповіді, яку заслухали в ПАРЄ перед дебатами та голосуванням, виступив литовський депутат Егідіус Варейкіс. Під час свого виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. За його словами, внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму гуманітарної допомоги потребують понад 4 млн осіб, війна забрала життя понад 10 тис. осіб, кількість потерпілих перевищила 24 тис. Крім цього, понад 1,5 млн людей стали внутрішньо переміщеними і майже півмільйона шукають притулок в інших країнах.

Доповідач також наголосив, що люди, які живуть в ОРДЛО, не мають коштів на прожиття, незаконні збройні формування також обмежують їхню свободу пересування.

Варейкіс зазначив, що окупація Криму вплинула на місцеве населення, зокрема почала політику дискримінації щодо кримських татар. Він наголосив, що у міжнародному гуманітарному праві такі дії вважаються військовим злочином.

"Після окупації в 2014 році 44 українці зникли в Криму, 6 із них були знайдені мертвими, 17 були звільнені, двоє – засуджені, а 19 все ще вважаються зниклими безвісти", – підкреслив він.

Варейкіс зазначив, що до проекту резолюції було внесено зміни у зв'язку з великим обміном заручниками, який пройшов в Україні 27 грудня. Він закликав усі сторони "проявити добру волю і звільнити всіх заручників якнайшвидше". Українську владу закликали створити механізм, який би забезпечив підтримку звільнених з полону, а також їхніх сімей.

Доповідач також відзначив роботу Міжнародного комітету Червоного Хреста, особливо в наданні допомоги (інформації) сім’ям зниклих безвісти.

"Для підтримання цієї важливої роботи потрібна нормативно-правова база, яка дозволила б ввести статус особи, зниклої безвісти", – наголосив він.

Після дебатів Варейкіс зазначив, що всі країни мають загальне бачення складної ситуації, що склалася в Україні.

"Ухвалення резолюції стане кроком вперед до створення сильної держави, яка може захистити себе", – переконаний він.

Він наголосив, що Україна – це не частина РФ, а сильна, самостійна держава.

Новини за темою: Засідання спецкомітету ПАРЄ за участю росіян зробили закритим

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів