Спікер ВРУ Андрій Парубій
Верховная Рада

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що завтра буде рекомендувати депутатам включити законопроект про Антикорупційний суд до порядку денного. Про це він сказав під час брифінгу в понеділок, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"І, звичайно, дуже важливим на цю сесію буде законопроект про створення Антикорупційного суду, це фактично останній глобальний закон щодо реформи судової системи. І в перший день, завтра, я буду рекомендувати його включити до порядку денного і дати доручення комітету його невідкладно розглянути, щоб ми чимшвидше змогли завершити створення Антикорупційного суду, спочатку на законодавчому рівні, а потім і у виконанні", - сказав Парубій.

Зі свого боку прем'єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що дуже важливо, щоб було враховано рекомендації Венеційської комісії.

"Я як прем’єр-міністр та уряд повністю підтримуємо швидке створення якісного Антикорупційного суду. Вважаємо, що дуже важливо на фінальній стадії його голосування, щоб рекомендації Венеційської комісії було враховано в цьому законопроекті, це є принципово важливим і дійсно створить повноцінну інфраструктуру боротьби з корупцією", - зазначив голова уряду.

Новини за темою: Що передбачає законопроект про Антикорупційний суд і чому його критикують

Нагадаємо, 23 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про Антикорупційний суд.

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив українській владі про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Водночас в Адміністрації президента заявили, що законопроект повністю відповідає Конституції України та рекомендаціям Венеційської комісії. Пізніше Світовий банк закликав внести зміни до цього законопроекту. СБ виділив сім зауважень до документа. Деякі з них повторюють вимоги МВФ.