Парубій запропонував парламенту збільшити склад Центрвиборчкому до 17 осіб

Відповідно до чинної редакції закону до ЦВК входить 15 осіб

Фото з відкритих джерел

Спікер парламенту Андрій Парубій зареєстрував у парламенті законопроект № 9090 про збільшення складу Центрвиборчкому з 15 до 17 осіб. Про це він сказав під час ранкового пленарного засідання ВРУ, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Ми повинні цього тижня знайти шлях для обрання нового складу Центральної виборчої комісії. Для вирішення ситуації, яка склалася навколо оновлення складу ЦВК, мною був поданий та зареєстрований законопроект про внесення змін до ст. 6 закону про Центральну виборчу комісію. Законопроект передбачає зміну лише в одному положенні: збільшення членів ЦВК з 15 до 17. Ця формула є оптимальним коректним шляхом розв'язання конфлікту оновлення ЦВК", - сказав Парубій.

За його словами, раніше число 15 "зкалькували" з відповідних норм у Російській Федерації і воно не має принципового значення.

Відповідно до пояснювальної записки, законопроект спрямований на забезпечення пропорційного представництва парламентських політичних фракцій у Центрвиборчкомі.

Новини за темою: Давайте пограємо в ЦВК. Чому Верховна Рада не може змінити членів Центрвиборчкому

Нагадаємо, Центральна виборча комісія в Україні працює у складі 15 осіб. У нинішньому Центрвиборчкомі лише двоє людей мають повноваження - Олег Діденко та Катерина Махніцька. Аж до квітня 2021 року. Термін повноважень інших тринадцятьох давно минув.

Президент подав 14 кандидатур, а вакантних місць 13. Тому склад Центрвиборчкому не вдалося оновити протягом минулої сесії парламенту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів