Парубій заявив, що бачить складність у підтримці Радою законопроекту про позасудове блокування сайтів

За його словами, наразі серед депутатів немає необхідної підтримки законодавчої ініціативи

Фото з відкритих джерел

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що наразі у Верховній Раді немає необхідної підтримки законопроекту № 6688 про позасудове блокування сайтів. Про це він сказав під час брифінгу за результатами засідання погоджувальної ради ВРУ, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

У відповідь на питання щодо законопроекту № 6688 Парубій сказав: "Станом на сьогодні необхідної підтримки у залі немає. Якщо після консультацій будуть інші пропозиції, я окремо повідомлю. Станом на сьогодні я бачу складність у підтримці залу цього законопроекту".

Нагадаємо, 21 червня 2018 року Верховна Рада включила до порядку денного сесії законопроект № 6688, який передбачає, що інформаційний ресурс зможуть заблокувати на 48 годин "у виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину"; а за рішенням слідчого судді, суду, прокурора або ж РНБО - на більш тривалі періоди за розміщення "забороненої інформації".

Проект закону пропонує розширити поняття "технологічний тероризм". До визначення включили в тому числі вплив на ухвалення рішень органами держвлади, місцевого самоврядування, службовцями, об'єднаннями, юрособами або привернення уваги громадськості до політичних, релігійних та інших поглядів звинуваченого у тероризмі.

Новини за темою: У питанні інтернет-цензури українські чиновники намагаються брати приклад з Росії

Профільний комітет рекомендував Раді підтримати документ за основу. Проте минулого тижня депутати не змогли перейти до його розгляду - "за" було тільки 158 голосів народних депутатів.

Зі свого боку, в ОБСЄ закликали "серйозно переглянути" цей документ, зокрема знайти баланс між безпекою та правом громадян на вільний доступ до інформації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів