Парубій розповів, коли Рада розгляне питання обмеження депутатської недоторканності

Голова ВРУ нагадав, що парламенту потрібно 226 голосів, щоб попередньо підтримати зміни до Конституції, - і 300, щоб остаточно ухвалити закон

З відкритих джерел

Остаточне скасування депутатської недоторканності Радою може відбутися восени 2018 року чи взимку 2019-го. Такий прогноз зробив спікер парламенту Андрій Парубій під час брифінгу за результатами засідання погоджувальної ради ВРУ. Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Ми пройшли перший етап, є рішення Конституційного суду. Я зацікавлений у тому, щоб це питання було якнайшвидше. На сьогодні ми ще не маємо рішення комітету, але навіть якщо рішення комітету буде цієї середи, нам необхідно буде добре проаналізувати з головами фракцій, чи ставити його в літній тиждень, чи поставити його в перший тиждень вересня, коли буде більша мобілізація", - сказав Парубій.

Він висловив надію, що профільний комітет ухвалить рішення щодо проекту змін Основного закону найближчим часом.

"Потім нам доведеться порадитися, коли є вища імовірність, щоб набрати поки що 226. Я нагадую, що 226 для цього етапу, а вже наступний етап, заключний, це 300 голосів. У нас є варіант, або спробувати, щоб уже цієї сесії 226, і відповідно восени необхідно буде назбирати 300, або восени 226, а на початку зими – 300. Я у будь-якому випадку вважаю, що і один, і другий етап ми маємо пройти до президентських виборів. Моя ідея полягає в тому, що напередодні виборів, і президентських, і парламентських, набагато легше буде збирати голоси під таке важливе питання", - пояснив спікер парламенту.

Як повідомлялося раніше, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Зареєструвати такий законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім комітет робить висновок щодо включення до порядку денного. 

Рада відправляє документ на розгляд Конституційного суду 226 голосами. 

КСУ робить свій висновок щодо ініціативи відповідності Основному закону.

Парламент може попередньо підтримати документ 226 голосами. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому, як закон - але щонайменше 300 голосами.

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Новини за темою: Скасувати не можна залишити: Як Україна 27 років робить депутатів "доторканними"

Нагадаємо, Верховна Рада восени 2017 року зробила перший крок назустріч зміні Конституції стосовно обмеження депутатської недоторканності. Депутатський і президентський законопроекти спрямували до КСУ понад 300 голосами народних обранців.

Документи відрізняються тільки тим, що відповідно до президентського зміни набудуть чинності з початку 2020 року.

Нещодавно КСУ визнав депутатський і президентський проекти змін конституційними.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів