Дональд Трамп на прес-конференції в Білому домі. 16.02.2017
The Washington Post

Спікер парламенту Андрій Парубій поділився проблемою "законодавчого спаму" в парламенті. Трансляцію засідання погоджувальної ради вів телеканал "Рада".

"Коли ми дискутували про реформу парламенту, одну з найбільших дискусій викликало питання законодавчого спаму. І я вам скажу, що приходять законопроекти, наприклад, один з них: засудити Трампа за нецензурне висловлювання щодо жінок. Це нам видається, що така законодавча ініціатива. Що робить апарат? Звичайно, він цього не реєструє, бо це дискредитує парламентаризм, як основу, і ВРУ, як основу. І коли деякі кажуть, що не має значення, законопроект, він повинен бути зареєстрований. Ні, апарат має спиратися на закон. І тому я сьогодні запитую: якщо буде поданий законопроект про скасування сили тяжіння, ми повинні ще і його реєструвати та перетворювати парламент, дискредитуючи його до самого кінця? Колеги, я дуже прошу всіх чітко стояти на позиції закону і спиратися на позиції закону", - заявив Парубій.

Спікер почав говорити на тему "законодавчого спаму" після чергової вимоги лідера фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко зареєструвати проект постанови про відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

"Оскільки знову було до мене звернення, я повинен дати відповідь, тому що перед засіданням Погоджувальної ради була зустріч фракцій та апарату. Мені дали довідку, і я хочу підкреслити шановним колегам-народним депутатам. У 2015 році ВР цього скликання прийняла закон про Кабінет міністрів України, в якому чітко врегулювала відносини між ВР і Кабінетом міністрів. І там чітко сказано, у довідці, поданій мені, згідно ст. 18 про Кабінет міністрів України, ВР може звільнити члена Кабінету міністрів україни, крім прем'єр-міністра України. І передбачається механізм, як це може статися. Це може відбутися або за пропозицією президента України, або 150 народних депутатів України. Це відповідно до ч. 1 ст. 87 КУ. Я чітко заявляю, що я буду спиратися на позицію, юридичну і правову", - заявив спікер.

Після цієї заяви в перепалку зі спікером вступив лідер комітету Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У кулуарах парламенту Тимошенко заявила, що "має намір реєструвати заяву про злочин".

"Ми вже третій тиждень намагаємося зареєструвати проект постанови про відставку пана Гройсмана. Є пряма вказівка пана Парубія не реєструвати проект постанови про відставку Гройсмана. Ми звертаємося до ГПУ з заявою про злочин: про перебільшення своїх посадових повноважень проти конкретно голови ВР", - заявила Тимошенко в кулуарах парламенту.

Нагадаємо, 10 лютого у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Головним ініціатором акта була вказана лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, всього в списку авторів - 13 депутатів.

Додамо, що через деякий час у той же день апарат Верховної Ради постанову видалив.

У понеділок, 13 лютого, лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко провела прес-конференцію, під час якої зажадала повернути проект постанови про звільнення Гройсмана і заявила про намір звернутися до суду у зв'язку з інцидентом.

Також Тимошенко назвала п'ять причин, через які політсила вимагає відставки Гройсмана. Серед них – падіння ВВП у доларовому еквіваленті, гіперінфляція, зниження рівня життя українців, свідома "зачистка" сіл, селищ і містечок, а також порушення демократії, свободи та розвитку країни.

14 лютого прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що вважає лідера фракції "Батьківщини" Юлію Тимошенко мамою української економічної слабкості, корупції та неефективності.

Тимошенко у відповідь заявила, що звинувачення в корупції з боку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана є свідченням слабкості і нездатності діяти чесно.