Парламенту запропонували звільнити декларантів від обов'язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані

Наразі закон "Про запобігання корупції" передбачає, що у разі отримання доходу, прибутку чи подарунку на суму від 88,1 тис. грн декларант має повідомити про це НАЗК, відповідні зміни вносяться до електронної декларації

Нардеп Сергій Шахов kp.ua

Верховній Раді України запропонували звільнити декларантів від обов'язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані. Відповідний законопроект № 9008 зареєстрував нардеп від депутатської групи "Воля народу" Сергій Шахов.

Наразі відповідно до закону "Про запобігання корупції" особи, зобов'язані подавати електронні декларації, мають також повідомляти про суттєві зміни у майновому стані. Зокрема, при отриманні доходу, прибутку чи подарунку на суму від 88,1 тис. грн про це протягом 10 днів треба сповістити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Відповідні зміни вносяться до держреєстру декларацій та публікуються на сайті НАЗК.

За неподання або несвоєчасне подання відповідної інформації передбачено штраф від 1700 до 3400 грн.

Законопроект пропонує скасувати відповідні норми.

У пояснювальній записці значиться, що такі обов'язки декларантів - це надмірна бюрократизація, яка "має вкрай сумнівний сенс".

Тим часом законодавчу ініціативу критикують, адже відомості про коштовні подарунки та високі премії можуть "загубитися" у період подання річних декларацій.

Новини за темою: Не в грошах щастя: Незвичайна власність у деклараціях депутатів

Зазначимо, наразі в Україні електронні декларації подають всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них посадові особи, юридичні особи публічного права. Зокрема, це президент України, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, народні депутати, міністри, голови СБУ, Нацбанку, Генпрокуратури, члени Національного агентства із протидії корупції, судді Конституційного суду тощо.

Окрім того, парламент так і не зміг скасувати обов'язкове електронне декларування для антикорупціонерів, тож із 1 квітня 2018 року перелік збільшився.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів