Парламенту запропонували рекомендувати органам місцевого самоврядування назвати вулиці на честь Левка Лук'яненка

Відповідний документ у Раді зареєстрували 11 народних депутатів

112.ua

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови № 9281 про увічнення пам'яті Левка Лук'яненка. Документ внесли кілька народних депутатів, серед них і лідери парламентських фракцій: голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко, голова Радикальної партії Олег Ляшко і очільник фракції "Самопомочі" Олег Березюк.

Пропонується, щоб з метою вшанування пам'яті Левка Лук'яненка депутати Верховної Ради рекомендували органам місцевого самоврядування перейменувати вулиці, провулки, площі, сквери, заклади культури та освіти на честь Левка Лук'яненка. Також документом передбачається встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків, розміщення соціальної реклами.

Міністерству освіти пропонують провести в школах і закладах вищої освіти заходів, присвячених життю та діяльності Левка Лук’яненка, а Нацбанку - виготовити і ввести в обіг пам'ятну монету.

Новини за темою: Київську вулицю маршала Жукова запропонували перейменувати на честь Левка Лук’яненка

У пояснювальній записці нагадали, що Левко Григорович Лук’яненко – один із найвидатніших політичних та громадських діячів України ХХ століття, один із безпосередніх засновників сучасної Української держави, Герой України, радянський дисидент, правозахисник, співзасновник Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у ХХ столітті, автор Акту проголошення незалежності України, народний депутат України чотирьох скликань, письменник, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка 2016 року, перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді.

За свої переконання переслідувався радянським тоталітарним режимом, провів 27 років життя в ув’язненні в радянських таборах. Після звільнення в 1988 році повернувся до України, де продовжив активну боротьбу за незалежність. Під час перших демократичних виборів до парламенту в 1990 році був обраний народним депутатом, а вже 24 серпня 1991 року домігся ухвалення Верховною Радою Акту проголошення незалежності України.

Новини за темою: Я незадоволений всіма президентами – від першого і до останнього

Нагадаємо, 7 липня 2018 року після тривалої хвороби помер колишній політв'язень, дисидент та екс-депутат Верховної Ради України Левко Лук'яненко. Його поховали на Байковому кладовищі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів