Парламент звільнив підприємства "Укроборонпрому" від сплати пені компаніям з РФ

Зазначається, що українські підприємства не змогли виконати свої зобов’язання через обмеження, запроваджені президентом через збройну агресію Російської Федерації на Донбасі

ukrinform.ru

Верховна Рада ухвалила в цілому закон № 6697, яким звільнила підприємства оборонно-промислового комплексу (ОПК), які мають стратегічне значення для України, від сплати пені компаніям з країни-агресора. "За" проголосували 244 народних депутати.

Онлайн-трансляцію засідання Ради вів телеканал "112 Україна".

Згідно з пояснювальною запискою, українські підприємства ОПК не змогли виконати свої зобов’язання і поставити до РФ товари військового призначення та подвійного використання через обмеження, які ввів президент України у зв’язку зі збройною агресією Росії на Донбасі.

Зазначається, що компанії з РФ, "зловживаючи своїми правами, почали звертатися до судів у РФ для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на форс-мажорні обставини".

Ухваливши цей закон, Верховна Рада заборонила стягувати пеню з українських компаній оборонно-промислового комплексу, які заборгували підприємствам держави-агресора. Зокрема, якщо компанію зареєстровано в такій країні або ж її виконавчий орган управління перебуває там чи підприємством керують з держави-агресора.

Так, за описаних умов нардепи заборонили примусово стягувати заборгованості з компаній ОПК України, зобов’язали зупинити вже відкриті провадження і не відкривати нові. Згідно з документом, не можна відкривати провадження у справі про банкрутство підприємств ОПК.

Взагалі якщо предмета застави не вистачило для покриття боргу, можна додатково стягнути суму, якої недостає. Але не у випадку заборгованості стратегічних підприємств оборонно-промислового комплексу України перед компаніями держави агресора.

Так само зазвичай договори діють на сталих умовах незалежно від змін законодавства, проте не у випадку зобов’язань українських оборонних підприємств перед компаніями країни-окупанта.

В Україні треба виконувати рішення іноземних судів, але не щодо нарахування пені українським стратегічним оборонним компаніям на користь підприємств держави-агресора.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей документ за основу в травні поточного року 230 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів