Парламент замінив термін "інвалід" на "людина з інвалідністю" у 77 актах

"За" проголосували 238 народних депутатів

kemerovo.rusplt.ru

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 8358, яким замінила термін "інвалід" на "особа з інвалідністю" у 77 нормативно-правових актах. "За" з другого разу проголосували 238 нардепів (спочатку - 223 депутат).

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Законопроект пропонує внести зміни до 77 нормативно-правових актів, замінивши слова "інвалід", "дитина-інвалід", "інвалід з дитинства", "інвалід війни" в усіх відмінках і числах відповідно словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю", "особа з інвалідністю з дитинства" та "особа з інвалідністю внаслідок війни" у відповідних відмінках і числах тощо.

Мета законопроекту - привести чинне законодавство в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадити європейські стандарти у цій сфері.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада вже прийняла законопроект, який передбачає відповідне коригування термінології у 44 законах. Тоді Головне науково-експертне управління підкреслювало, що це не повний перелік законодавчих актів, які містять слово "інвалід".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів