Народний депутат Олександр Данченко
Forbes. Украина

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому закон № 4159 про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж. Підтримали законодавчу ініціативу 246 народних депутатів.

"Цей законопроект дає розвиток, бум для розвитку інтернету в усіх містах, селах України. Ви зараз знаєте, що за рахунок того, що питання між галузями не враховано, енергетичні компанії, ЖКГ, інші інфраструктурні об'єкти не дають можливості розвиватися телекомунікаційним компаніям. З іншого боку, телекомунікації також в деяких випадках нелегально використовують інфраструктуру енергетиків та ЖКГ. Цим законопроектом врегульовуються питання стосовно доступу всіх галузей", - сказав голова комітету ВР з інформатизації і зв'язку Олександр Данченко.

За його словами, ООН півроку тому визнало невід'ємним право людини на інтернет.

Він переконаний, що в умовах війни дуже важливо, щоб кожна людина мала право на доступ до інформації, зокрема до високошвидкісного інтернету.

Глава профільного комітету підкреслив, що мова йде не тільки про високошвидкісний інтернет, але і про мережу 3G.

Новини за темою: У ВР запланували IT-день: Розглянуть законопроекти про доступ до інфраструктури і про 4G

Зазначимо, цим документом пропонується врегулювати відносини, пов'язані зі встановленням єдиних правових основ доступу та використання інфраструктури з метою розвитку телекомунікаційних мереж для задоволення потреб споживачів телекомунікаційних послуг і розвитку інформаційного суспільства в Україні.