Парламент відхилив законопроект про ринки капіталу та регульовані ринки

Тільки 187 народних депутатів проголосували за документ, а для ухвалення рішення треба було щонайменше 226 голосів нардепів

Верховная Рада

Верховна Рада України відхилила законопроект № 7055 про ринки капіталу та організовані товарні ринки. У сесійній залі було тільки 187 голосів за цей документ. Не знайшлося також достатньої кількості народних депутатів, готових відправити документ на доопрацювання в комітет чи суб'єкту законодавчої ініціативи.

Онлайн-трансляцію засідання Ради вів телеканал "112 Україна".

Відповідно до пояснювальної записки, документ передбачає створення правового поля та врегулювання відносин, пов'язаних як із біржовими, так і з позабіржовими деривативами.

Крім того, йдеться про врегулювання питання розбудови інфраструктури, необхідної для повноцінного функціонування ринку деривативів, зокрема шляхом імплементації положень регламенту EMIR у частині створення торговельного репозиторію та центрального контрагенту, які мають функціонувати відповідно до європейських стандартів.

У відповідності до директив MiFID І/II, документом передбачається запровадження існування інституту кваліфікованих інвесторів, створення альтернативного фондового торговельного майданчика та запровадження регулювання діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, а також передбачається адаптація норм, які регулюють професійну діяльність торговця цінними паперами, у відповідність до норм зазначеного акта ЄС, трансформуючи їх у повноцінні інвестиційні фірми та розширюючи перелік ліцензійних видів діяльності, які ними можуть здійснюватися.

Документ передбачає спрощення підходів до регулювання діяльності бірж, які здійснюють торгівлю цінними паперами, деривативами, валютними цінностями, товарами та іншими активами шляхом запровадження інституту оператора ринку – особи, яка отримує ліцензію на організацію торгівлі такими активами на відповідному ринку.

Новини за темою: Куди може вкластися китаєць чи американець, щоб отримати в Україні прибуток?

Нагадаємо, парламент наприкінці лютого поточного року відправив цей документ на доопрацювання.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів