Парламент ухвалив закон про залучення іноземних інвестицій

За проголосували 244 народних депутатів

Верховна Рада Цензор.нет

Верховна Рада ухвалила в цілому закон № 6141 щодо сприяння залученню іноземних інвестицій. За проголосували 244 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання Ради вів телеканал "112 Україна".

Суть документу описав нардеп від БПП, представник комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Павло Різаненко.

"Сьогодні іноземні інвестори для того, щоб придбати українські цінні папери, повинні відкривати рахунки в локальному депозитарії, тобто українській юридичній особі. У минулому (ми знаємо, у якому інституційному середовищі ми працюємо), були випадки, коли такі цінні папери зникали, були скандали навіть позаминулого року. Такі глобальні інвестори довіряють своїм утримувачам цінних паперів. Даним законопроектом передбачається, що ці міжнародні банки можуть стати депозитаріями, по суті, номінальними утримувачами-депозитаріями у нашій країні. Але так само цим законопроектом передбачено, що вони повинні будуть дотримуватися вимог по обліку, розкриттю, дотриманню корпоративних процедур. Також вони повинні будуть здійснювати, по суті, фінансовий моніторинг за цими рахунками", - сказав Павло Різаненко.

Документ містить й деякі "санкційні" норми - зокрема такі рахунки не зможуть відкривати представники країни-агресора або компанії, зареєстровані у країнах, які не дотримуються стандартів FATF (міжурядовий орган для боротьби із відмиванням грошей, - ред.).

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект у лютому 2018 року 236 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів