Парламент ухвалив закон про телемедицину в селі

"За" проголосували 280 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила в цілому як закон медреформу для сільської місцевості, запровадивши таким чином телемедицину. За законопроект №7117 проголосували 280 нардепів.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Документ передбачає, що у селі створять медзаклад для надання первинної медичної допомоги - це може бути фельдшерсько-акушерський чи фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет чи аптечний пункт.

Працювати у такому медзакладі має кваліфікований фахівець - зокрема "приватник" із ліцензією. Таких людей мають намір залучати до роботи в селах за допомогою створення комфортних умов. Їм планують надавати житло й автівку, забезпечити необхідним обладнанням робоче місце, створити якісний доступ до інтернету для можливості запровадження телемедицини і зв'язку з колегами.

У кабінетах лікарів у селах планують встановити необхідне для первинного обстеження обладнання, міні-лабораторії для взяття аналізів, спеціальні ємності для зберігання та перевезення ліків. Окрім того, йдеться про сучасні рентгени, стоматологічне й інше обладнання. Також в переліку є портативні засоби, які можуть діагностувати стан пацієнта і дозволяють потім передати цю інформацію через інтернет у рамках телемедицини.

Документ передбачає не тільки надання службової автівки лікарю, а й "створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаційними засобами".

Новини за темою: Як обрати сімейного лікаря: Чотири поради від МОЗ

Згідно з законом, первинна медицина має бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планують з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел. Зокрема хочуть залучати інвестиції.

Документ передбачає створення і запровадження програм медичного обслуговування у селах, зокрема щодо діагностики, лікування, реабілітації та профілактики захворювань населення, насамперед дітей. На це теж планують виділяти кошти з держбюджету.

Щодо телемедицини, то медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість консультування пацієнта, діагностики та лікування з використанням інтернету для обміну інформацією. Причому йдеться як про зв'язок лікаря з пацієнтом, так і медиків між собою (хоча про необхідну техніку, якою має володіти мешканець села, не згадується). Оце й називають телемедичними послугами. Саме за домогою цього методу планують вчасно надавати послуги мешканцям сіл в умовах сьогодення.

Для збереження даних планують використовувати спеціалізовані інтернет-платформи для телемедицини.

"Портал телемедицини повинен забезпечувати: упорядкування, систематизацію, автоматизацію процесу надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, використання медичних інформаційних стандартів, сумісність інформації та даних", - йдеться у законі.

Вимоги до такого порталу має визначити уряд.

Для передачі інформації пропонують використовувати спеціалізований софт, що зможе розпізнавати зображення (зокрема у променевій діагностиці) та відповідатиме певним стандартам.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...