Парламент ухвалив закон про створення Єдиного держреєстру випадків домашнього насильства

"За" проголосували 237 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №5294 про запобігання та протидію домашньому насильству, який передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознаками статі.

Згідно з пояснювальною запискою, документ спрямовано на узгодження положень чинного законодавства у сфері протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок. Зазначається, що він адаптує українське законодавство до європейських стандартів і готує базу для ратифікації Стамбульської конвенції.

Документ представив у залі перший заступник голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Микола Величкович. За його словами, законопроект визначає усіх громадян суб'єктами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

"Громадяни, яким стало відомо про випадки домашнього насильства, мають повідомити про них до органів місцевої влади або підрозділів Національної поліції, або колл-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі та насильству стосовно дітей. Колл-центр має негайно передавати повідомлення про випадки насильства до підрозділів поліції, служб у справах дітей для невідкладного реагування", - сказав Величкович.

За його словами, закон передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознаками статі.

"Метою створення реєстру є насамперед попередження повторних випадків насильства та захист життєво важливих інтересів потерпілих осіб, надання їм комплексної та своєчасної допомоги. Найголовніше – це забезпечити контроль профільного міністерства над своєчасним реагуванням та на повідомлення про випадки насильства", - зазначив представник профільного комітету.

Він уточнив: омбудсмен наполіг, щоб дані про потерпілу особу зберігали лише з її згоди і було визначено термін зберігання інформації. Крім того, якщо кривдника було виправдано або спростовано інформацію про насильство, його персональні дані негайно видаляються з реєстру.

Новини за темою: Рада відмовилася ратифікувати Конвенцію РЄ проти насильства, висунувши вимогу доопрацювати законопроект

Під час обговорення документ критикували за вилучення терміну "гендерні стереотипи", однак повернути таке формулювання до тексту не вдалося.

"У такому вигляді цей законопроект суперечить Стамбульській конвенції, яку ми збираємося ратифікувати. А він вважається ратифікаційним і таким, що має узгоджуватися зі Стамбульською конвенцією", - підкреслила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, вчора депутати ухвалили закон про кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів