Парламент ухвалив закон про правовий статус зниклих безвісти

"За" проголосували 238 депутатів

Agence France-Presse

Верховна Рада ухвалила закон № 5435 про правовий статус осіб, які зникли безвісти. "За" проголосували 238 депутатів. Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Документ визначає поняття "особа, яка зникла безвісти". Так, окрім вже наявного поняття "безвісно відсутньої особи", що міститься у Цивільному кодексі України, законодавство України включатиме поняття "особи, яка зникла безвісти".

Встановлюється, що особа набуває статусу такої, яка зникла безвісти, з моменту подання заяви про зникнення людини безвісти та її розшук або ж за рішенням суду. Причому родичі особи, яка зникла безвісти, мають право знати інформацію про долю своїх близьких, зокрема місце перебування людини або ж місце та обставини загибелі й місце поховання. Також мають право отримати останки загиблого. Окрім того, передбачено право членів сім’ї особи, яка зникла безвісти, на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника.

Закон передбачає створення Комісії з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин. Це має бути постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабміну. Його утворюють задля забезпечення координації діяльності державних органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, які зникли безвісти.

Новини за темою: ООН: В Україні протягом останніх місяців удвічі збільшилася кількість зникнень людей

До складу Комісії вхоядть представники, визначені Нацполіцією, СБУ, Генпрокуратурою, Міноборони, комітетом ВР з прав людини, ДержНС, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Кількість та персональний склад Комісії визначить Кабмін.

Усі члени комісії, окрім голови, виконують свої обов'язки на громадських засадах.

Основне завдання Комісії - з'ясування долі осіб, які зникли безвісти під час участі в АТО, постійного проживання або перебування в районі проведення АТО чи ООС, збройного конфлікту чи воєнних дій на території України, масових заворушень усередині держави, а також у зв’язку з надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

Окрім того, передбачено створення Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин. Комісія забезпечує ведення такого реєстру і є його держателем. Проте адміністратор Реєстру стає держпідприємство в управлінні Мін'юсту.

Новини за темою: Реакція на виклики війни: У Раді пропонують створити реєстр зниклих безвісти осіб

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів