Парламент ухвалив закон про колективну власність на землю

"За" проголосували 236 народних депутатів

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон № 6049-д про колективну власність на землю. "За" проголосували 236 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Велике значення документу підкреслив голова підкомітету з питань земельних відносин комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, представник групи "Відродження" Олег Кулініч.

"Ми нарешті врегулюємо питання колективної власності. У нас такої землі десь півтора мільйона гектарів, і вона практично наразі не належить нікому, і тому її ніхто не використовує офіційно, а неофіційно використовують. У нас місцеві бюджети втрачають величезні кошти, і тому в цьому якраз законопроекті ми прописуємо чіткий механізм переходу цієї землі до комунальної власності", - сказав Кулініч.

За його словами, під час доопрацювання до другого читання було враховано практично всі пропозиції народних депутатів.

"Також ми врегульовуємо дуже важливу проблему, це проблема "шахматок". Ми даємо чіткий механізм наведення ладу в межах одного поля, де буде збалансовано всі права і невеликого власника земельної ділянки, і більшого, і орендаря", - зазначив представник профільного комітету.

Законопроект пропонує визнати комунальною власністю тергромад землі колективної власності ліквідованих с/г підприємств.

Новини за темою: Мораторій на продаж землі: У справу вступає ЄСПЛ

Визначається порядок інвентаризації масиву земель Держземкадастру. В процесі мають намір виправити помилки кадастру щодо розташованих у межах масиву земель; сформувати земельні ділянки "невитребуваних паїв" та ділянок під польовими дорогами; внести до кадастру відомості про межі масиву земель с/г призначення.

Документ дозволяє обмін с/г землями, якщо різниця у вартості становить до 10%. Також можна обмінюватися арендованими земельними ділянками. Щодо цього укладають окремий договір.

Земельні ділянки під проектними польовими дорогами пропонують передавати тому, хто використовує понад 75% площі масиву.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект за основу в травні 251 голосом народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів