Парламент ухвалив закон, яким поширив контрольні функції ДПСУ на прилеглу зону в морі

"За" з другого разу проголосували 244 народні депутати (спочатку – 217 голосів)

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 8361 про прилеглу зону України. "За" з другого разу проголосували 244 народні депутати.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання веде телеканал "112 Україна".

Прилеглу зону України визначили як морський пояс, який прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані не більш ніж двадцять чотирь морські милі, відлічені від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.

Встановлюється, що Україна у своїй прилеглій зоні здійснює контроль, щоб запобігти порушенням митного, податкового, міграційного і санітарного законодавства, а також щоб притягнути до відповідальності за такі порушення, вчинені в межах території України, включаючи внутрішні води або територіальне море.

Державній прикордонній службі надається право зупиняти та оглядати судна, а також арештовувати судна і членів екіпажу (за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою).

Новини за темою: Які мотиви ескалації в Азовському морі?

Держприкордонслужба отримує право переслідувати судно-порушника. Таке переслідування припиняється, коли судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої ходить, або іншої країни.

Співробітники ДПСУ можуть залучати уповноважені органи держвлади, які уповноважені опікуватися питаннями запобігання порушенням митного, податкового, міграційного, санітарного законодавства.

"Військовослужбовці, працівники уповноваженого органу застосовують та використовують фізичну силу, спеціальні засоби, зброю та бойову техніку у випадках та порядку, визначених законом", - встановлює ухвалений закон.

Причиною для зупинення та огляду судна назвали, зокрема, відключення автоматичної ідентифікаційної системи судном (за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою).

Кабмін має встановити, як досліджуватимуть археологічні та історичні об’єкти культурної спадщини в прилеглій зоні.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Новини за темою: А що якби на місці України з Росією воювала Польща?

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект за основу в листопаді 238 голосами народних депутатів.

Відповідно до пояснювальної записки, окремого законодавчого акту про прилеглу зону потребує ратифікована Україною Конвенція ООН з морського права 1982 року. Прилегла зона - це не зона суверенітету або юрисдикції держави, але на цій ділянці держава може здійснювати обмежений контроль для запобігання деяким порушенням чи покарання за них.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів