Парламент цього тижня має розглянути зміни до Конституції щодо НАТО та недоторканності, - Парубій

Зокрема, йдеться про перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей

Спікер парламенту Андрій Парубій проводить погоджувальну раду парламенту Верховная Рада

Верховна Рада протягом поточного пленарного тижня має розглянути проекти змін до Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України, обмеження депутатської недоторканності та перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій під час засідання погоджувальної ради парламенту 17 вересня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я вважаю, що цього тижня ми маємо змогу провести законопроекти, які передбачають зміни до Конституції. Найголовніша з них – це питання про визначення стратегічним напрямком розвитку України ЄС і Північно-атлантичний альянс, які передбачають, перше, голосування і відповідно, направлення в Конституційний суд. Ми мали попередні консультації, фактично більшість фракції дали своє погодження і свою згоду і розуміння, що закріплення в Конституції цього положення є важливе для України", - сказав Парубій.

Новини за темою: У реформуванні армії Україна зробила багато простих речей, але я не бачу, щоб велася робота зі складнішими викликами

За його словами, що треба розглянути й інші ініціативи змін до Конституції - зокрема, щодо депутатської недоторканності.

"Комітет дав постанову, в якій він визнав порядок розгляду цих подань після Конституційного суду. Вважаю, що в четвер ми можемо розглянути і дане питання, - змін до Конституції, прийняття постанови профільного комітету", - пояснив спікер парламенту.

Він підкреслив, що в Україні не завершена декомунізація.

"Лишились дві області зі старими назвами і вже пройшли всі формальні процедури для їх зміни. Ідеться про Кіровоградську і Дніпропетровську області. Уже всі процедури пройшли, вважаю, що наш парламент має завершити декомунізацію на рівні Конституції, перейменувавши дві області", - зазначив Парубій.

Окрім того, за його словами, наразі відбуваються дискусії щодо можливих змін до Конституції стосовно фермерських господарств.

Зауважимо, план роботи парламенту на тиждень не містить відповідних ініціатив.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів