Парламент Сербії проголосує за визнання результатів референдуму в Криму

Сербські опозиціонери назвали Росію "ключовим союзником" і закликали "не піддаватися тиску ЄС і НАТО"

РИА Новости

Сербська радикальна партія (СРП), яка перебуває в опозиції до нинішнього уряду і друга за чисельністю в парламенті, планує винести на голосування питання про визнання окупованого півострова Крим російською територією. Про наміри повідомив лідер партії Олександр Шешель, передають "Известия".

Як заявив Шешель, нині немає ніяких перешкод для того, щоб сербська влада - парламент, уряд і президент - визнали підсумки референдуму, проведеного на півострові в 2014 році.

Новини за темою: У Сербії заявили про тиск Великої Британії щодо висилки російських дипломатів

Представники партії виступили з відповідною заявою до президента Александра Вучича, прем'єра Ані Брнабич і глави МЗС Івіци Дачича під час засідання парламенту 7 червня.

"Росія завжди була для Сербії ключовим партнером. Це факт, який підтверджує історія. Москва підтримує Белград у питанні Косово і Метохії. Проте Сербія за фактом не визнає територіальної цілісності Російської Федерації. Ми хочемо, щоб Белград відмовився від лицемірної політики та офіційно визнав Крим невід'ємною частиною Росії", - заявив глава УРП Шешель.

Новини за темою: Чорногорія і Сербія є головними кандидатами для вступу до ЄС, - Європарламент

Він уточнив, що питання планується винести на голосування вже у вересні. Радикали планують за літо підготувати резолюцію, в якій докладно викладуть свою позицію.

Незадовго до звернення президент Олександр Вучич заявив, що Сербія не може визнати Крим частиною РФ, оскільки в такому випадку вона буде змушена визнати також незалежність Косово і Метохії. Під час оголошення незалежності Косово в 2008 році РФ стала однією з небагатьох держав, які виступили на підтримку Белграда, а не новоствореної республіки.

Сербські радикали впевнені, що Белград зобов'язаний "не піддаватися тиску Євросоюзу і НАТО" і визнати референдум, на якому більшість жителів висловилися за відновлення історичних зв'язків з Росією".

Новини за темою: Україна втратила 100 млрд доларів через російську агресію в Криму і на Донбасі, - Atlantic Council

Голова всесвітньої сербської діаспори Драган Станоєвич також заявив виданню, що згідно із соціологічним опитуванням, близько 90% жителів Сербії вважають Крим територією Росії.

"Народ у Сербії розуміє, що сьогодні проводити паралель між Косово і Кримом можна тільки в тому випадку, якщо Косово повернеться до складу Сербії, як Крим повернувся до Росії", - заявив він.

УРП має високі рейтинги в Сербії, а попередній президент Томіслав Ніколіч і чинний Александр Вучич свого часу зайшли у "велику політику" саме з її лав. До думки представників партії з різних зовнішньо- та внутрішньополітичних питань громадяни традиційно дослухаються.

Новини за темою: Путін заявив, що виключає повернення Криму Україні на будь-яких умовах

Нагадуємо, що в 2014 році Сербія, на відміну від більшості країн Заходу, відмовилася висунути в бік Москви звинувачення в анексії Криму і застосовувати санкції проти Москви, проте офіційного визнання Крим у Белграді поки не отримав.

Так званий "референдум про статус автономії" пройшов в Криму 16 березня 2014 року на тлі введення на півострів російських військ. За підсумками підрахунку голосів представники окупаційної адміністрації оголосили, що за "возз'єднання з РФ" проголосували 96,77% виборців при явці в 83,1%.

Україна спільно з більшістю західних країн не визнає як результати референдуму, вважаючи його повністю нелегітимним, так і анексію півострова: в офіційних документах Крим значиться українською тимчасово окупованою територією, а кримчани залишаються громадянами України з повним збереженням всіх прав.

Джерело: Известия

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів