Парламент призначив одноразову виплату в разі смерті звільненого військовослужбовця

"За" проголосував 261 народний депутат

Військовий ВСУ. Фото з архіву Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 6268-1, який передбачає одноразову виплату в разі смерті військовослужбовця протягом року після звільнення, якщо це наслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що пов’язані з виконанням обов’язків служби.

"За" проголосував 261 народний депутат. Онлайн-трансляцію засідання вів телеканал "112 Україна".

Відповідно до чинного законодавства одноразову виплату передбачено тільки в разі загибелі чи смерті військовослужбовця під час виконання службових обов’язків або внаслідок захворювання через обов’язки служби. До того ж під норми не підпадають військовослужбовці-строковики.

Законопроект передбачає розширення кола випадків, у яких виплачують таку соціальну допомогу.

Так, парламент постановив виплачувати гроші в разі смерті військовослужбовця протягом року після звільнення, якщо йдеться про наслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку через виконання службових обов'язків. Окрім того, соцдопомогу призначають і строковикам.

На грошову виплату може розраховувати військовослужбовець, який частково втратив працездатність протягом трьох місяців після звільнення зі служби - якщо це сталося у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Якщо військовослужбовець захворів під час служби і частково втратив працездатність без встановлення інвалідності, йому виплатять одноразову грошову допомогу.

Гроші мають виплатити, якщо військовозобов’язаний чи резервіст частково втратили працездатність без встановлення інвалідності протягом 3 місяців після звершення військових зборів чи виконання обов’язків у якості резервіста.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Новини за темою: З вересня військовослужбовці отримуватимуть підвищені зарплати за участь в АТО, - Полторак

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект за основу наприкінці лютого поточного року 251 голосом народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів