Парламент має намір посилити соцзахист українців, які працюють за кордоном

За відповідний законопроект виступили 229 народних депутатів

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6275-д, спрямований на посилення захисту українців, які працюють за кордоном. За проголосували 229 народних депутатів.

Суть законопроекту описала представник президента у парламенті, нардеп від БПП Ірина Луценко.

"Міністерство соціальної політики видає ліцензії підприємцям, які займаються посередницькою діяльністю, тобто працевлаштовують наших українських громадян за кордоном, якщо вони пробують виїжджати. Відповідальність таких посередників полягає в тому, що вони мають супроводжувати наших громадян, які тимчасово збираються працювати за кордоном - не тільки до кордону України, а і по місцю працевлаштування", - сказала Ірина Луценко.

За її словами, компанії-посередники мають перевірити, чи є міжнародні договори про взаємну відповідальність, чи буде українцям виплачуватися легальна зарплатня; з'ясувати, які умови праці.

"Ми цим законопроектом даємо можливість Інспекції праці і Мінсоцполітики не тільки видавати ліцензії, а розробити методику і постійно контролювати тих посередників", - підкреслила Луценко.

У законі про дипломатичну службу пропонується передбачити, що у керівників консульських установ повинні бути списки громадян, які виїхали працевлаштуватися за кордон - щоб допомагати їм у вирішенні побутових питань та питань оплати праці. 

"Цей законопроект дасть можливість захистити українців і ті родини, які лишаються в Україні і залежать від заробітків, які отримують наші громадяни за кордоном", - резюмувала народний депутат.

В Адміністративному кодексі планують передбачити, що невиконання вимог посадовців Мінсоцполітики щодо порушень у сфері посередництва при працевлаштуванні за кордоном (або перешкоджання діяльності органу) тягне штраф 1700-3400 грн.

Новини за темою: Люди на експорт?

Нагадаємо, раніше публікувалися результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, відповідно до яких трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон, - 26,1% - хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи в інші країни хочуть 15,4% опитаних.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів