Парламент перейменував Високомобільні десантні війська на Десантно-штурмові

Щоб не було абревіатури ВДВ, як у росіян

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила президентський законопроект № 7330, яким перейменувала Високомобільні десантні війська на Десантно-штурмові. За з другого разу проголосували 236 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання ВРУ вів телеканал "112 Україна".

Документ вносить відповідні зміни до законів “Про Збройні сили України”, “Про оборону України” та “Про правовий режим воєнного стану”.

Згідно з пояснювальною запискою, така ініціатива виникла тому, що абревіатура назви Високомобільних десантних військ (ВДВ) збігається із назвою російських Повітряно-десантних військ (російською теж ВДВ, - ред.). У зв'язку із агресією Росії проти України такий збіг викликає негативне ставлення, саме тому Міноборони розробило відповідні зміни до законодавства. Зазначимо, ініціатором виступив президент України Петро Порошенко.

З голосу змінили назву законопроекту.

"Щоб не було жодних регламентних зауважень, посилаючись на висновок головного науково-експертного управління, який говорить, що нам треба конкретизувати назву законопроекту, ми пропонуємо під стенограму зараз змінити його назву - "Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ". Він таким чином стає досконалим, можна голосувати в цілому прямо зараз", - сказав нардеп від БПП, секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

Нагадаємо, у 2017 році в Україні вперше відзначили День десантника 21 листопада. Раніше святкування в країні відбувалося 2 серпня, так само, як у Росії, Білорусі, Казахстані та інших країнах СНД.

Під час виступу до Дня десантника президент України Петро Порошенко анонсував, що ініціюватиме зміну назви ВДВ (Високомобільні десантні війська) на Десантно-штурмові війська.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів