Парламент направив до Конституційного суду ініціативу перейменувати Кіровоградську область

Після чотирьох невдалих голосувань за виступили 239 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада скерувала до Конституційного суду ініціативу перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку. За виступили 239 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Законопроект № 8380 передбачає перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

Нагадаємо, у липні 2016 року парламент перейменував обласний центр Кіровоград на Кропивницький. Сьогодні парламент перейменував Кіровоградський район однойменної області у рамках декомунізації.

Новини за темою: Нове ім'я на карті України. Біографія Марка Кропивницького

Зазначимо, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Зареєструвати відповідний законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім документ розглядають комітети Верховної Ради і рекомендують парламентарям, розглянути їм законодавчі ініціативи чи ні.

Якщо не йдеться про питання, для вирішення яких треба проводити референдум, при розгляді під куполом проект змін до Конституції має набрати щонайменше 226 голосів, щоб направити документ на розгляд Конституційного суду України.

КСУ має опублікувати висновок щодо того, чи не протирічить ініціатива ст. 157 і 158 Конституції: чи не обмежує законопроект права і свободи людини, чи не спрямовані зміни на ліквідацію незалежності чи територіальної цілісності, чи не відбуваються зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, чи не розглядав парламент такі самі зміни протягом року та чи не змінювала Рада поточного скликання ті самі норми.

У Конституції не зазначено, у які терміни Конституційний суд має опублікувати висновки.

Тільки після цього депутати можуть "попередньо підтримати" законопроект - для цього достатньо 226 голосів. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому як закон - але щонайменше 300 голосами.

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів