Парламент дозволив "Чорноморнафтогазу" створити рахунок, на кошти з якого не можна буде накласти арешт

До 31 грудня 2019 року знімаються арешти та заборона на відчуження майна державної компанії

nv.ua

Верховна Рада ухвалила в цілому закон № 8338, який дозволяє "Чорноморнафтогазу" створити рахунок із спеціальним режимом використання, кошти з якого не можна буде арештувати. Окрім того, до кінця 2019 року знімаються арешти і заборона відчуження майна компанії.

"За" проголосували 236 народних депутатів, до цього відбулося шість безуспішних спроб ухвалити документ. Онлайн-трансляцію ранкового пленарного засідання вів телеканал "112 Україна".

Встановлюється, що "Чорноморнафтогаз" зможе спрямовувати гроші з рахунку зі спеціальним режимом використання на захист своїх інтересів у судах (арбітражах), а також на погашення заборгованості за договорами, укладеними до окупації частини території України.

Банк, де відкриють такий рахунок, визначить Кабмін за пропозицією "Нафтогазу". На рахунок будуть зараховувати кошти від діяльності "Чорноморнафтогазу", в тому числі, отримання відшкодувань з бюджету. 

"На кошти, що знаходяться на поточному рахунках із спеціальним режимом використання, не може бути звернено стягнення за зобов’язаннями Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз". На кошти, що обліковуються за цими рахунками, не накладається арешт, а операції за цими рахунками не підлягають зупиненню", - йдеться у новій статті закону про трубопровідний транспорт.

Окрім того, до 31 грудня 2019 року підлягають зняттю арешти та заборони відчуження майна "Чорноморнафтогазу" у виконавчих провадженнях (крім рішень щодо виплати зарплатні, компенсацій та внесків до фондів соціального страхування та єдиного внеску на обов'язкове державне страхування).

У пояснювальній записці зазначають, що станом на травень поточного року "Чорноморнафтогаз" мав лише три цінних активи, що знаходяться не на окупованій території - Стрілкове газове родовище поблизу с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області; краново-монтажне судно "Тітан-2", яке знаходиться у Мексиці і перебуває у аварійному стані; судно забезпечення "Атрек", що знаходиться в Бразилії.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, 4 квітня 2018 року в Україні набув чинності закон, який забороняє відкривати справи про банкрутство "Чорноморнафтогазу" до 2019 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів