Екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Остаточне рішення щодо безвізу для України навряд чи може бути зупинено. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив екс-міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Мені здається, що це вже один з останніх етапів, досить важко буде повністю скасувати або заблокувати. Але можуть відкласти на час в залежності від тих же виборів у Франції. Хоча я не думаю, що це станеться. Не така вже це велика проблема, вона не буде головною темою на президентських виборах у Франції ... Я не думаю, що це якимось чином вже може бути зупинено. Занадто багато вже про це було дискусій і дуже складно буде висувати якісь аргументи", - заявив Грищенко.

Новини за темою: У представництві ЄС не чекають "неприємних сюрпризів" від подальших процедур щодо безвізу

Він також зазначив, що новина про позитивне голосування в Європарламенті хороша, але трохи запізнилася.

"Важливо те, що Україні в нинішній ситуації будь-які позитивні новини - в плюс. Єдине, що ці новини ми повинні були отримати два роки тому, щонайменше рік тому. Мені здається, що українська влада не використала всі можливості, всі ті позитивні фактори, або, навпаки, дозволила негативному сприйняттю подій в Україні ... впливати на те, що це відкладалося", - зазначив він.

Нагадаємо, Європарламент сьогодні, 6 квітня, проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС.

За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися. Під час голосування сталася плутанина - не всі відразу зрозуміли, є безвіз в України чи ні. Спочатку депутати голосували за поправку проти безвізу, яку внесли кілька парламентарів від Німеччини, Франції і Великої Британії. Депутати її не підтримали.

Тепер 26 квітня це рішення мають затвердити посли ЄС.

Новини за темою: ЄП тиснутиме на країни ЄС, щоб завершити процедуру надання Україні безвізу, – євродепутат