Особисті телефони Трампа прослуховують спецслужби Росії та Китаю, - ЗМІ
Китайці шукають важелі тиску на президента США для припинення торговельної війни, а мотиви росіян спецслужбам не зрозумілі
04:18 25.10.2018
Особисті телефони президента США Дональда Трампа прослуховують розвідки Росії і Китаю. Про це пише The New York Times з посиланням на джерела в американських спецслужбах.
Про прослуховування американського лідера спецслужби США дізналися від джерел в урядах інших держав, а також з перехоплень повідомлень між іноземними чиновниками.
Дональд Трамп найчастіше використовує захищені стаціонарні телефони, проте не відмовився від особистих мобільних апаратів. Виявляється, у Трампа є два iPhone для ділових переговорів і ще один для особистих розмов. Фахівці Агентства національної безпеки модифікували "ділові" телефони президента США, а "особистий" так і не отримали.
Джерела видання повідомляють, що главу Білого дому неодноразово попереджали про слабкий захист його особистих телефонів, проте він ігнорує все поради фахівців з безпеки і наполегливо продовжує ними користуватися.
Навіть незважаючи на "прошивку" АНБ телефони не є повністю захищеними, оскільки для передачі даних використовуються стільникові вежі, кабелі і комутатори, до яких можуть підключитися фахівці іншої держави.
Спецслужби США вважають, що китайська розвідка слухає Трампа, щоб спрогнозувати його кроки в торговельній війні між країнами. Справа в тому, що Трамп часто радиться з людьми, яких поважає або думку яких цінує, з тих чи інших питань. У КНР прискіпливо опрацьовують коло спілкування Трампа з метою знайти спосіб впливу на американського президента, щоб припинити торговельну війну. Найвирогідніше, китайська розвідка рекомендує керівництву країни організовувати якомога більше особистих зустрічей з Трампом. У Пекіні усвідомили, що американський лідер дуже цінує особисті контакти, і зустрічі "віч-на-віч" дають більше шансів на "прорив", ніж регулярні контакти між китайськими і американськими офіційними особами.
Мотиви росіян зрозуміти важче, але російську розвідку в США вважають "меншою загрозою".
Цікаво, що сам Трамп під час виборчої кампанії 2016 року посилено критикував свою суперницю Хілларі Клінтон за використання особистої пошти для листування.