"Опозиційний блок" готовий піти на прямі переговори з Москвою, Донецьком і Луганськом заради миру, - Бойко

Введення миротворців на Донбас відкриє шлях політичного процесу врегулювання конфлікту на Донбасі, вважає політик

Юрій Бойко у студії "112 Україна", 09.05.2018 112.ua

"Опозиційний блок" готовий піти на прямі переговори з Москвою, Донецьком і Луганськом заради досягнення миру і врегулювання конфлікту на Донбасі. Таку заяву в ефірі телеканалу "112 Україна" зробив народний депутат, співголова фракції "Опозиційний блок" у Верховній Раді Юрій Бойко.

Бойко зазначив, що прийняття закону про реінтеграції посилило конфлікт на Донбасі, нині посилилися обстріл з обох сторін, і це призвело до затягування процесу введення миротворців.

"Я сподіваюся, що на зустрічі Порошенко в Німеччині буде поставлена крапка в питанні введення миротворців. Бо далі ще технічний процес триватиме півроку для того, щоб вони реально запрацювали і були введені", - заявив він, нагадавши, що особисто виступив за введення миротворців майже відразу після підписання мінських домовленостей.

"Миротворці вводяться за мандатом ООН після відповідних консультацій, і тут я розраховую на місію Волкера-Суркова. Ми зобов'язані підтримати посередників, тому що, коли працює посередницька місія, є можливість підготувати дорожню карту щодо врегулювання", - зазначає Бойко, підкреслюючи важливість і своевремекнность прийняття мінських домовленостей та участь у їх підписанні лідерів Німеччини і Франції.

Однак зараз, на його думку, настав час прямих переговорів: "Наша фракція готова вступити в прямі переговори, не дивлячись на всі іміджеві втрати. Переговори з Москвою і невизнаними республіками, в якій формі – можна знайти, але це повинні бути прямі переговори з тим, хто реально впливає на ситуацію".

"Настав час прямих офіційних переговорів, які кінцевою точкою будуть мати завершення конфлікту", - резюмував він.

Нагадаємо, під час виступу на Мюнхенській конференції президент України Петро Порошенко заявив, що у Росії є шанс продемонструвати готовність до компромісу і погодитися на миротворців на всій території окупованого Донбасу. Пізніше Порошенко заявив, що попросив генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша направити на Донбас спеціальну місію для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців.

Раніше Польща, Німеччина, Швеція, Португалія, Туреччина і Фінляндія заявили про готовність відправити миротворців на Донбас.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів