ООН упродовж 10 років витратила 233 млрд дол. на гуманітарну та миротворчу діяльність

Гутерреш закликав світове співтовариство вкладати більше коштів на запобігання кризі

Reuters

Організація Об'єднаних Націй (ООН) упродовж останніх 10 років витратила 233 млрд дол. на гуманітарну та миротворчу діяльність, а також на надання допомоги біженцям. Про це заявив генеральний секретар Генасамблеї ООН Антоніу Гутерреш, передає Центр новин ООН.

"Усі ці фінансові витрати ми можемо заповнити, а от людські життя вже не повернемо. І тому замість того, щоб реагувати на кризи, ми маємо вкладати більше коштів в їхнє запобігання", - сказав він.

За словами Гутерреша, ефективні превентивні заходи дадуть можливість міжнародному співтовариству економити від 5 до 70 млрд дол. на рік.

"ООН має надавати послідовну, всебічну і комплексну підтримку, працюючи з державами-членами та іншими партнерами до, під час і після конфлікту", - підкреслив Антоніу Гутерреш.

Водночас генсек зазначив, що сьогодні ООН не має всіх необхідних ресурсів. Він закликав держави-члени довести статутний капітал Фонду до 500 млн дол. Наразі він становить 250 млн.

Новини за темою: Клімкін: Без миротворчої місії ООН вивести окупаційну владу з Донбасу буде неможливо

Як раніше повідомлялося, в ООН нагадали про гуманітарну кризу в Україні. В організації вважають, що потрібно краще інформувати світову громадськість про щоденне насильство і життєві умови на сході України. За словами генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсули Мюллер, людські жертви збройного конфлікту на сході України є вражаючими. Понад 2530 цивільних осіб загинули і 9 тис. дістали поранення. Також підкреслюється, що східна Україна швидко стає "однією з найзамінованіших територій у світі".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів