Омелян анонсував зустріч Мінінфраструктури із ІТ-компаніями України стосовно кібербезпеки

За його словами, відповідні перемовини запланували на середу, 5 липня

пресс-служба Мининфраструктуры

В Україні на середу, 5 липня, запланували зустріч Міністерства інфраструктури із представниками ІТ-спеціалістів України стосовно кібербезпеки. Про це сказав голова зазначеного міністерства Володимир Омелян в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Щодо того, що зроблено нами. Нами повторно розроблено аудит всіх наших державних підприємств і Міністерства інфраструктури. У середу ми плануємо зустрітися спільно з провідними ІТ-компаніями України на майданчику Міністерства інфраструктури для того, щоб обговорити спільні дії, обговорити нашу концепцію, яку ми як державний орган влади напрацьовуємо зараз, і вибудувати спільну систему безпеки, яка убезпечить і приватний, і державний сектор", - сказав Омелян.

Він висловив думку, що внаслідок запроваджених заходів за півроку кібербезпека в Україні буде вже на іншому рівні.

"Ми бачимо, що від цих атак потерпають не лише українські компанії, але й іноземні. Насамперед ті компанії, які мали співпрацю з Україною. Ми розуміємо, що нам треба запропонувати суттєво інші рішення з кіберзахисту. У Міністерстві є чітке бачення, що треба зробити, проведемо обговорення з нашими ІТ-експертами з приватного сектору, з іноземними фахівцями, і, я думаю, що протягом півроку все буде ок", - сказав міністр.

Новини за темою: Урок від "Петі": Які висновки потрібно зробити після масштабної кібератаки на Україну

Раніше він назвав атаку тестовим проектом РФ.

Нагадаємо, 27 червня українські компанії та держустанови потрапили під масовану кібератаку. Тисячі комп'ютерів вразив вірус mbr locker 256, який на моніторі іменує себе Petya. Він блокує доступ до файлів на комп'ютері, шифрує їх і вимагає викуп у розмірі 300 дол. на адресу Bitcoin-гаманця за їх розшифрування. Проявляється тільки на комп'ютерах на платформі Windows.

У СБУ кажуть, що вірус вже раніше був відомий, а тепер він є дещо модифікованим. У РНБО вже знайшли винного: первинно проаналізувавши вірус, можна говорити про російський слід, сказав секретар РНБО Олександр Турчинов.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів