Оборонний комітет рекомендував Раді підтримати законопроект про позасудове блокування сайтів

Документ мають намір доопрацювати до другого читання

Комітет з питань нацбезпеки та оборони З відкритих джерел

Комітет ВР з нацбезпеки рекомендував парламенту підтримати за основу законопроект № 6688, який передбачає можливість позасудового блокування сайтів. Таке рішення ухвалили на засіданні в середу, передають "Українські новини".

В ході обговорення секретар комітету, нардеп від БПП Іван Вінник підкреслив, що до другого читання доопрацюють блок про інформаційну безпеку з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини.

Новини за темою: Закон зруйнує принципи демократії: Українська Гельсінська спілка виступила проти запровадження цензури в інтернеті

Нагадаємо, 21 червня 2018 року Верховна Рада включила до порядку денного сесії законопроект № 6688, який передбачає, що інформаційний ресурс зможуть заблокувати на 48 годин "у виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину"; а за рішенням слідчого судді, суду, прокурора або ж РНБО - на більш тривалі періоди за розміщення "забороненої інформації".

Проект закону пропонує розширити поняття "технологічний тероризм". До визначення включили в тому числі вплив на ухвалення рішень органами держвлади, місцевого самоврядування, службовцями, об'єднаннями, юрособами або привернення уваги громадськості до політичних, релігійних та інших поглядів звинуваченого у тероризмі.

Нардеп від БПП, представник комітету інформполітики Ольга Червакова висловила переконання, що законопроект про цензуру умисно не хотіли скерувати до комітету ВР зі свободи слова.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів