Новинський: Церква – це тіло Христове на землі, а не державний інститут

Незалежність держави не означає, що у неї повинна бути своя церква, вважає політик

Народний депутат фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський в ефірі "112 Україна". 08.05.2018 112.ua

Церква – це тіло Христове на землі, а не державний інститут. Таку заяву в ефірі телеканалу "112 Україна" зробив народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський.

"Я виключно за те, щоб всі православні об'єдналися і були в одній церкві, але не ті люди це роблять, не на тій основі це роблять і не таким шляхом це робиться", - переконаний він.

Новинський звернувся до президентів України, які доклали зусилля для створення окремої української церкви: "Нічого створювати не треба, в Україні є помісна церква", - а для єдності православ'я в країні, на його думку, варто було йти іншим шляхом.

"Політики займалися цим (церковним, - ред.) розколом. Раз у нас є незалежна держава, у нас є свій національний банк, своя армія, свої міністерства, у нас повинна бути своя церква. Вони розглядають церкву як політичний інститут, але церква – це тіло Христове на землі, це не державний інститут, не політичний", - підкреслив Новинський.

Він переконаний, що подолати нинішню ситуацію можна лише коли "откловшаяся" церква "через покаяння повертається в лоно матері-церкви".

"Іншого шляху протягом 2000 років ніхто не придумав, і цей шлях не законний", - резюмував він.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада 268 голосами народних депутатів поддержала звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви України. Пізніше стало відомо, що Вселенський Патріархат починає консультації з сестринськими церквами з питання надання автокефалії УПЦ.

Зазначимо, що з початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

Крім того, в Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

< iframe width="100%" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EMZ6X73Ulo8?start=1407" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів