Новинський - Геращенко: Альтернатива прямим переговорам з Донбасом - кров, смерть і горе

У відповідь на недавню заяву першого віце-спікера парламенту Ірини Геращенко щодо того, що "ніяких "прямих переговорів з маріонетками, ніякої легітимізації "республік", яких не існує" не буде (про Мінському процесі), народний депутат Вадим Новинський на своїй сторінці в Facebook виступив з різкою критикою такої позиції. Він зазначив, що "якщо кому-то подобається, що питання наших життів, миру в Україні, нашого майбутнього і майбутнього наших дітей вирішується не між Києвом і Донбасом, а на рівні чиновників з Москви і Вашингтона - це їх право. Але у них немає права розмінювати всіх нас на свої особисті інтереси", пише bigmir.net.

Новинський також нагадав, що чотири роки тому, коли конфлікт на Донбасі по суті ще носив скоріше характер масових протестів, мало чим відрізняючись від протестів, що охопили взимку 2014 року до Києва і Захід України, Верховна Рада проголосувала постанову її авторства - "Про меморандумі миру і злагоди". По своїй суті передбачає налагодження діалогу між Києвом і "бунтівними" регіонами. "За чотири роки постмайданна влада не зробила нічого, щоб цей діалог почати. Навпаки, було зроблено все, щоб братовбивчий конфлікт набув характеру довгострокової незагойної рани на тілі нашої країни. Прямим наслідком цієї упертості, що межує з безумством, стали понад десяти тисяч людських життів, десятки тисяч покалічених війною, мільйони біженців", - заявляє політик.

Лідер Партії миру апелює до історичних прикладів, зокрема, у Франції, коли "Шарля де Голля "не злетіла корона" і він в 1962 році пішов на переговори з Ахмедом Бен Білої, лідером алжирських сепаратистів." Говорячи про ставлення до питання переговорів в даний час, Новинський зазначив, що позиція учасників Загребської конференції 18 травня по даному питанню також була однозначною –"прем'єр-міністри, міністри закордонних справ, верховні представники ООН, відомі політологи та соціологи, все так чи інакше брали участь у тих подіях - були єдині в думці: прямий діалог неминучий, якщо ми хочемо вирішити, а не заморозити конфлікт!"

Політик вважає, що в переважній більшості представляють провладний табір, вважають: "режим "ні війни, ні миру" гарний з політичної точки зору - можна спекулювати на тому, що у нас з-за війни все погано з економікою. А неучасть у виборах виборців Донбасу і Криму сприятливо позначиться на представництві в парламенті саме постмайданних партій, адже, впевнений, на неконтрольованих зараз територіях, коли вони повернуться в єдине правове і електоральне поле України, не знайдеться жодного голосу за партії нинішньої влади. І, отже, в уявленнях "партії війни" без голосів Донбасу і Криму Південно-Схід не зможе отримати гідне представництво і політичний баланс не відновиться".

Але не дивлячись на це, ми все-таки повинні самі взяти свою долю в руки і зберегти цілісність країни. "Дуже хочу, щоб Україна зберегла свою цілісність, а мир в умах і серцях переміг на всій нашій землі. Тому альтернативи прямих переговорів немає. Точніше - є: кров, смерть, горе, яких Україна і так вже нахлебалась вдосталь", підсумував Лідер Партії світу.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів