Новий "мовний" закон є відверто дискримінаційним і суперечить законодавству України, - Медведчук

Фото з відкритих джерел

Новий "мовний" закон є відверто дискримінаційним і суперечить законам України. Так член партії "За життя" Віктор Медведчук прокоментував прийняття в першому читанні Верховною Радою законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Медведчук підкреслив, що спроби "протягнути" законопроект показали, що "парламентаризм "європейського зразка" в Україні похований", а підтримку парламентаріїв отримав найбільш радикальний проект.

"З метою суворого дотримання стандартів державної мови законопроектом пропонується створити Національну комісію стандартів державної мови та інститут Уповноваженого із захисту державної мови", - цитує політик вимоги законопроекту.

Медведчук зазначив, що згідно з недавнім опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", тема захисту української мови і культури хвилює лише 4% українців. Також він згадав про досвід прийняття "мовний статті" у законі "Про освіту" і її сумні наслідки для країни на міжнародній арені.

"Народних обранців ні тоді, ні зараз не збентежило, що їх законодавчі ініціативи є відверто дискримінаційними і порушують Конституцію та законодавство України, а також ряд міжнародних правових документів", - впевнений політик.

Медведчук перерахував закони, які порушує прийнятий сьогодні законопроект: статтю 10 Конституції України, якою гарантується "вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин" і рішення Конституційного суду щодо тлумачення цієї статті, прийняте 14.12.1999, Декларацію прав національностей України (1991), закон України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", закон "Про національні меншини України", Рамкову конвенцію про захист національних меншин, а також численні рекомендації ПАРЄ з питань мовної політики, Гаазькі рекомендації щодо прав національних меншин на освіту та інші.

Крім того, Медведчук вважає, що спекуляції на мовному питанні роблять неможливою реінтеграцію Донбасу і розколюють країну.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів