Справа проти Миколи Мартиненка за фактом розкрадання коштів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" розвалиться, а в затриманні екс-нардепа простежуються економічні і політичні мотиви. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник, повідомляє "Еспресо.ТБ".

"Мартиненка не посадять. Адже довести його провину буде складно, тому що в тому, що йому інкримінує НАБУ, немає елементів корупції. Вона може бути тільки в тому випадку, якщо б Мартиненко використовував своє службове становище, за фактом розкрадання коштів держпідприємства. Але про це поки не йдеться. Мова йде про те, що державне підприємство собі в збиток купило продукцію за неринковими цінами через фірму Мартиненка. Але напрошується питання, при чому тут Мартиненко. Адже держпідприємства самі розпоряджаються своїми фінансами. При чому тут підприємець, адже бізнес завжди зацікавлений продати дорожче. Ніякого покарання не буде, і з часом справа Мартиненка розсиплеться", - сказав Бортник.

Також, за словами експерта, в затриманні екс-нардепа простежуються економічні і політичні мотиви.

"Економічний - у плівках нардепа Онищенка, де, нібито, Мартиненко прямо говорить про те, що за його бізнес бореться і намагається віджати нардеп Кононенко та інші люди з оточення Президента. Політичний мотив у тому, що Мартиненко - один з ключових фінансистів "Народного фронту". Не виключаю, що таким чином тиснуть на "Народний фронт" напередодні переформатування уряду для того, щоб ця політична сила була більш поступливою по тих чи інших посадах. Ці два мотиви можуть бути домінуючими, все інше другорядне", - уточнив Бортник.

21 квітня Солом'янський райсуд Києва обере запобіжний захід Миколі Мартиненку. Справу буде розглядати суддя Олександр Бобровник, якого захист Мартиненка називає "підконтрольним НАБУ".