Нідерланди офіційно відкликали посла з Туреччини

Анкара не надавала дипломату в'їзд з березня 2017 року

Міністр закордонних справ Нідерландів Халбе Зейлстра З відкритих джерел

Нідерланди вирішили офіційно відкликати свого посла з Туреччини. Відповідну заяву розміщено 5 лютого на сайті Міністерства закордонних справ Нідерландів.

"Уряд вирішив офіційно відкликати голландського посла з Анкари, який не мав доступу до Туреччини з березня 2017 року. Поки в Нідерландів немає посла в Туреччині, Нідерланди не нададуть дозволу на приїзд нового посла Туреччини до Нідерландів. Це повідомлення було передано турецькому агенту в Гаазі. Це також призвело до перерви в переговорах із Туреччиною", – йдеться в повідомленні.

За словами голови нідерландського МЗС Халбі Зейлстри, останнім часом переговори з Туреччиною "давали шанс" на нормалізацію відносин, проте країни так і не змогли домовитися.

Новини за темою: Прем'єр-міністр Нідерландів заявив, що не вибачиться перед Туреччиною

Нагадаємо, складнощі у відносинах між двома країнами виникли після того, як Нідерланди відмовилися видавати візи турецьким офіційним особам, котрі мали намір влаштувати агітацію у переддень конституційного референдуму в Туреччині в березні 2017 року.

Зокрема, влада Нідерландів не пустила до країни літак з головою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Крім того, дістатися до Нідерландів наземним транспортом для виступу на мітингу спробувала також міністр у справах сім'ї Туреччини Бетюль Сайян Кайя, проте співробітники голландського МВС перекрили дорогу автомобілю міністра, а потім влада оголосила її персоною нон ґрата і випровадила з країни.

Новини за темою: Турецький міністр назвала дії влади Нідерландів незаконними і нелюдськими

Президент Туреччини заявляв, що вживатиме відповідних заходів.

Незабаром турецьке МЗС оголосило небажаним повернення до країни посла Нідерландів після його відпустки в березні.

Новини за темою: "Фашисти і пережитки нацизму": Політичний скандал між Нідерландами і Туреччиною

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів